tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha wstrzymuje sprzedaż YZF-R1 w Japonii przez przekłamania w testach. Honda i Suzuki następne w kolejce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha wstrzymuje sprzedaż YZF-R1 w Japonii przez przekłamania w testach. Honda i Suzuki następne w kolejce

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.06.07, 09:40 Drukuj

Japoński rząd zabrał się za porównanie z rzeczywistością danych podawanych przez producentów w dokumentach homologacyjnych. Na razie kontrolerzy wykryli nieprawidłowości w przypadku kilku modeli marki Yamaha. W Japonii już zawieszono sprzedaż jednego z nich.

Jak informuje m.in. portal Kyodo News, pracownicy japońskiego ministerstwa transportu skontrolowali fabrykę marki Yamaha. Kontrola dotyczyła spełniania wymagań dotyczących głośności motocykli. Efektem kontroli jest wstrzymanie dostaw modelu YZF-R1, ale na razie mówi się tylko o rynku japońskim. Wiadomo jednak, że problem może dotyczyć również modeli YZF-R3 oraz TMAX.

NAS Analytics TAG

Śledztwo jeszcze się nie zakończyło i nie wiadomo, czy producent będzie musiał wezwać właścicieli tych modeli do salonów na akcję serwisową. Nie ma też informacji na temat możliwych kar za wykryte przewinienia. Oprócz Yamahy ministerstwo skontrolowało też Toyotę i Mazdę, a w kolejce są również Suzuki i Honda. W przypadku tych dwóch ostatnich nie wiadomo, czy będą sprawdzane tylko samochody, czy pod lupę trafią również motocykle.

Po zakończeniu kontroli pracownicy ministerstwa przeprowadzą niezależne testy, w których sprawdzą, czy producenci zastosowali się do zaleceń pokontrolnych i ich produkty będą mogły wrócić do sprzedaży. Dane mają zostać upublicznione po zakończeniu badań. Na razie cała sprawa dotyczy tylko Japonii i nie wiadomo, czy dotknie również rynków w Europie i Stanach Zjednoczonych, ponieważ Japończycy mają inne normy hałasu oraz emisji spalin.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę