tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha ostatecznie koczy z modelem VMAX. Koniec produkcji pewnych marze. Koniec pewnej idei
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha ostatecznie koczy z modelem VMAX. Koniec produkcji pewnych marze. Koniec pewnej idei

Autor: Alonzo 2020.11.28, 12:22 2 Drukuj

Yamaha VMAX zniknęła z Europy po wejściu w życie normy emisji spalin Euro 4. Ten szalony, charakterystyczny i budzący respekt motocykl przez lata urósł do statusu legendy. Ostatnia oferowana w Europie generacja legitymowała się mocą 200 koni mechanicznych przy niemal całkowitym braku pomocy elektronicznych. Do dyspozycji kierowcy był jedynie ABS i przepustnica ride-by-wire i na tym wspomagacze się kończyły. Dzięki takiemu podejściu i muskularnemu wyglądowi był to jeden z niewielu motocykli na rynku, które budziły respekt jeszcze przed uruchomieniem potężnego silnika o pojemności 1679 cm3.

Surowość konstrukcji sprawiła, że VMAX zniknął z Europy, ponieważ producentowi nie opłacało się inwestować w przystosowanie silnika do normy Euro 4. Motocykl nie zniknął jednak całkowicie, bo był dostępny w Stanach Zjednoczonych. Na rynku amerykańskim moc została zmniejszona do 174 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosił 152,9 Nm, więc jeśli była potrzeba holowania ciężarówki albo przestawienia domku jednorodzinnego w obrębie działki, to VMAX zdawał się idealnym narzędziem do takich działań.

NAS Analytics TAG

W tym roku model VMAX obchodzi swoje 35. i zarazem ostatnie urodziny. Choć w Stanach Zjednoczonych nie wchodzą w życie żadne zmiany związane z normami emisji spalin, to widocznie sprzedaż VMAX'a nie jest wystarczająco satysfakcjonująca dla Yamahy, a w biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Jeżeli macie taki motocykl w swoim garażu, to chętnie poczytamy o waszych wrażeniach z tego szalonego mariażu, którymi możecie podzielić się w komentarzach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr