tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha kupuje patent na kolejny trjkoowiec
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha kupuje patent na kolejny trjkoowiec

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.29, 12:11 Drukuj

Yamaha idzie wbrew wielu sceptycznym opiniom i coraz mocniej wchodzi w temat pojazdów trójkołowych. W ostatnich dniach zakupiła patent na zaawansowane zawieszenie, stworzony przez norweską firmę Brudeli.

Zaawansowane trójkołowce są raczej pomijane przez wielkich światowych producentów motocykli. Wyjątkiem jest Yamaha, która konsekwentnie od lat drąży skałę i wypuszcza kolejne konstrukcje tego typu, których ukoronowaniem jest tegoroczny Niken. Japończycy mają więc szansę stać się na wiele lat absolutnym liderem w dziedzinie pojazdów na trzech kołach.

NAS Analytics TAG

Największym wyzwaniem jest konstrukcja zawieszenia, które musi pochylać się z całym pojazdem. Duże osiągnięcia w tym temacie ma norweski konstruktor Geir Brudeli, twórca zaprezentowanego kilka lat temu trójkołowca Leanster. Zapewniał on doskonałe prowadzenie w każdych warunkach, na suchym, na mokrym, a także na luźnym podłożu. Łączył zalety motocykla z pewnością prowadzenia quada.

Yamaha postanowiła nie wyważać tym razem otwartych drzwi i kupiła patent na zawieszenie Leanstera. W najbliższych latach zobaczymy więc najprawdopodobniej kolejne modele wyposażone w trzy koła, składające się w zakręty jak motocykl. Tym razem być może w bardziej uterenowionej wersji.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr