tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha XSR 700 "Outrun"- przyszłość z przeszłości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha XSR 700 "Outrun"- przyszłość z przeszłości

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.14, 15:32 Drukuj

Motocykl "Outrun", zbudowany na bazie modelu XSR 700, to najnowsza propozycja w rodzinie customów Yamaha Yard Built. Dzieło portugalskiego warsztatu Ton-up Garage oddaje ducha szalonych lat 80 i ówczesnego myślenia o pojazdach przyszłości.

Yamaha XSR 700 to motocykl stworzony z myślą o klimacie retro, więc tym bardziej ciekawy jest zabieg stylistyczny twórców customa "Outrun". Zamiast pójść w kierunku oklepanego cafe racera lub innego klasyka z dalszej przeszłości, sięgnęli oni po wzorce z lat 80, w których rządziły rozbudowane owiewki, ostre linie, neony i fluorescencyjne kolory. Gotowe dzieło to motocykl wyjęty wprost z filmu akcji klasy B, które z zapartym tchem oglądaliśmy na domowych magnetowidach.

NAS Analytics TAG

W portugalskim customie rzuca się w oczy przede wszystkim wielka owiewka, okrywająca większą część motocykla. Została ona w całości wykonana ręcznie, z aluminium spawanego w formę wieloboków załamanych pod różnymi kątami. Łuki, okręgi i łagodne linie to w tym przypadku temat tabu! Powierzchnię szczotkowanego aluminium pokryto białą farbą i zabezpieczono lakierem bezbarwnym.

Ostre kształty nie ominęły nawet takich elementów jak tłumik czy kanapa. Układ wydechowy pospawany jest ze stali i zabezpieczony efektowną siatką. Z kolei dwubarwne siedzisko składa się z centralnej części, pokrytej czarnym materiałem oraz otaczających ją wściekle żółtych segmentów o ostrych krawędziach. Całości wizerunku dopełniają pełne koła w dwóch kolorach pół na pół - żółty fluo i czarnym. Z oczywistych względów muszą być okrągłe, choć twórcy motocykla na pewno mocno ubolewali nad tym faktem.

Jest tu również kilka innych elementów w bardzo futurystycznym klimacie. Światła LED ukryte są za załamaniami przedniej owiewki oraz ogona i zupełnie niewidoczne za dnia. Ujawniają swoją obecność dopiero po zmroku, tworząc efektowną grę świateł na surowym aluminium. W motocyklu "Outrun" nie znajdziemy również lusterek wstecznych - ich rolę przejęła kamera, dostarczająca obraz wprost do kokpitu kierowcy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę