tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wzmożone kontrole policji w całej Polsce. Na co będą zwracać największą uwagę?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wzmożone kontrole policji w całej Polsce. Na co będą zwracać największą uwagę?

Autor: Andrzej Sitek 2023.06.07, 09:42 Drukuj

Planując motocyklowy długi weekend, należy spodziewać się wzmożonych kontroli. Policja będzie śledzić poczynania kierowców, weryfikować stan pojazdów, sprawdzać stan trzeźwości i pilnować przestrzegania przepisów drogowych.

Policja zapowiada natychmiastowe działania w przypadku niebezpiecznych i nieprawidłowych zachowań kierowców, szczególnie wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dla motocyklistów policja ma dwie rady. Po pierwsze chodzi o dostosowanie prędkości do sytuacji oraz limitów prędkości, a po drugie o wyraźne sygnalizowanie zamiaru zmiany pasa ruchu czy kierunku jazdy.

NAS Analytics TAG

Służby proszą kierowców o szczególną uwagę jutro (08.06) ze względu na liczne procesje w Boże Ciało. Tylko w Szczecinie planowanych jest ponad 30 procesji, co oznacza bardzo duże utrudnienia dla kierowców. Podobnie będzie w innych miastach, ale także poza nimi. 

Poza wzmożoną uwagą na drogach zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż, uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Warto zapewnić sobie spokój i komfort jazdy wyjeżdżając odpowiednio wcześniej, co da nam dużo czasu na dojazd do celu. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji w ubiegłym roku najwięcej wypadków miało miejsce właśnie w czerwcu - 11 proc. z ogólnej liczby zdarzeń drogowych. W obecnym roku, a w zasadzie w ciągu pierwszych pięciu miesięcy, doszło już do 7301 wypadków drogowych. W analogicznym okresie w 2022 roku na drogach doszło do 7701 wypadków, czyli sytuacja wygląda nieco lepiej, ale na pewno nie idealnie. Postarajmy się, aby nie znaleźć się w tej grupie pechowców. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę