tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wywrotka motocyklisty na liskiej, zanieonej drodze w Polsce. Nauczka, e warto poczeka na sezon
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wywrotka motocyklisty na liskiej, zanieonej drodze w Polsce. Nauczka, e warto poczeka na sezon

Autor: Andrzej Sitek 2021.03.22, 14:28 5 Drukuj

Poza uczestnikami zimowego zlotu Elefantentreffen, większość motocyklistów woli zimą lub wczesną wiosną pozostawić motocykl w garażu. I słusznie, bo w trudnych warunkach pogodowo-drogowych nie każdy się odnajduje, a kiedy na asfalcie zalega śnieg, maź pośniegowa lub tworzy się lód, ryzyko gleby jest zdecydowanie większe. Na taką sytuację natrafił motocyklista z poniższego nagrania. Czy zapewne bolesna wywrotka była spowodowana jego błędem, pechem? A może jednym i drugim?

Jedną z pułapek czyhających na motocyklistów jest skompresowany śnieg ubity kołami samochodów. Tego rodzaju biała warstwa jest śliska i twarda, ale kierowca motocykla z nagrania trafił raczej na pas rozjeżdżonej lodowo-śniegowej brei pomiędzy czarnym asfaltem a warstwą śniegu zalegającą na linii dzielącej przeciwne pasy ruchu. Nagła zmiana przyczepności kół na pewno miała znaczenie, ale czy kierownik mógł wyjść z opresji?

NAS Analytics TAG

Zadam Wam jeszcze jedno pytanie. Co z podparciem stopą?  Prędkość kierowcy samochodu, który sfilmował upadek, wynosiła w chwili wywrotki 43 km/h. To zdecydowanie za dużo, żeby motocyklista mógł wystawić nogę i spróbować zachować równowagę. Ale jego prędkość mogła być w chwili wypadku znacznie niższa… Z drugiej strony hołdujemy przecież zasadzie, że nogi mają być na podnóżkach, nawet podczas wolnej jazdy, na przykład w korkach, a dyndająca lub nagle użyta w formie podnośnika noga może nie znieść tej nowej dla niej roli… Jak uważacie?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr