tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyświetlacz biegów w motocyklu Kawasaki Ninja 300 - czy można dodać? Jak zamontować samemu?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyświetlacz biegów w motocyklu Kawasaki Ninja 300 - czy można dodać? Jak zamontować samemu?

Autor: Paweł Kowalski 2021.01.13, 10:38 Drukuj

Jeżeli lubicie sobie pomajstrować przy motocyklu i akurat macie Kawasaki Ninja 300, to możecie w bardzo łatwy sposób zamontować wyświetlacz biegów. Poczujecie się potem jak Leonardo da Vinci waszych czasów, a Wasz motocykl wyda Wam się o 30% fajniejszy. Oto, jak się to robi.

Jeżeli lubicie sobie pomajstrować przy motocyklu i akurat macie Kawasaki Ninja 300, to możecie w bardzo łatwy sposób zamontować wyświetlacz biegów. Taki wyświetlacz, jak wiadomo, lepiej mieć na wyposażeniu. Da się bez niego jeździć, ale jak już jest, to każdy czasem zerknie, żeby zobaczyć czy to już 6. bieg, czy jeszcze 5. Na torze, zwłaszcza tym większym, to też przydatna sprawa. Jeżeli mamy długą prostą i przepniemy już wszystkie biegi do góry, to uwierzcie mi: dobrze jest wiedzieć, że zbliżając się do "dwójkowego" zakrętu nie jedziemy na trójce i odwrotnie :-)

NAS Analytics TAG

Teraz sam montaż:

 

  1. Wybieramy miejsce w okolicach zegarów tak, żeby wyświetlacz biegów był widoczny. Przyklejamy ten wyświetlacz przy pomocy taśmy dwustronnej, która powinna być w zestawie.
  2. Przeciągamy kabelek od wyświetlacza aż do tylnej kanapy. Niestety tutaj dobrze byłby zdjąć zbiornik paliwa. To nic trudnego, jednak nie szarpcie plastików na siłę. Lepiej dwa razy coś obejrzeć niż połamać. Jeżeli wasz garaż nie jest ogrzewany, to polecam podgrzać troszkę owiewki przy pomocy suszarki do włosów, zwłaszcza w okolicy wpinanych zaczepów. Podczas składania dobrze jest delikatnie posmarować zaczepy, na przykład, wazeliną techniczną.
  3. Pod tylną kanapą jest klapka, którą trzeba otworzyć. Pod tą klapką znajduje się drugi schowek, a w nim zestaw oryginalnych narzędzi. Przypominam, że mówimy cały czas o Kawasaki Ninja 300. W innym modelu umieszczenie opisywanych elementów może być inne. Niemniej w Ninji 300 pod wspomnianą klapką jest wtyczka (pokazujemy ją na zdjęciu) i to w nią wpinamy kabelek od wyświetlacza.

 

Oczywiście, wstępem do wyżej opisanych czynności jest zakup wyświetlacza biegów, dedykowanego do naszego motocykla. W przypadku wyświetlacza do Kawasaki Ninja 300 nie trzeba nic programować, wpinamy wtyczkę i już działa.

Akcesoryjne wyświetlacze biegów można zamontować do różnych motocykli. Nie zawsze jest to tak proste, jak w Kawasaki Ninja 300, która była przykładem w tym artykule. Jednak zasada montażu jest podobna, a trudność może jedynie sprawić odnalezienie odpowiednich kabli w instalacji elektrycznej.
Miłej zabawy. :-)

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę