tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wysoka grzywna, sąd i zakaz jazdy. Czeska policja bezwzględna dla polskich motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wysoka grzywna, sąd i zakaz jazdy. Czeska policja bezwzględna dla polskich motocyklistów

Autor: Raff 2019.04.30, 10:48 7 Drukuj

Natychmiastowy zakaz jazdy, 1600 zł grzywny i sprawa w sądzie grozi w Czechach za przekroczenie prędkości o ponad 40 km/h. Boleśnie przekonał się o tym nasz rodak, któremu za takie właśnie wykroczenie zatrzymano prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie.

Naród czeski jest bardzo wesoły, uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia. Niestety, wyjątkiem w tym optymistycznym światopoglądzie jest kwestia przepisów drogowych. Nasi południowi sąsiedzi bardzo serio podchodzą do ograniczeń prędkości i nie tolerują stylu jazdy, który znamy z polskich dróg.

NAS Analytics TAG

Niezrozumienie tej filozofii może grozić bardzo poważnymi konsekwencjami. Czeski taryfikator mandatów mocno różni się od polskiego, głównie wysokością kar i progami, przy jakich są one przyznawane. Boleśnie przekonał się o tym polski motocyklista, który na jednej z facebookowych grup opisał swoje położenie.

"Nie jechałem 200 km/h"

Czeska policja namierzyła go kiedy, jadąc w grupie, przekroczył prędkość o ponad 40 km/h. Wprawdzie z informacji zamieszczonej przez niego wynikało tylko, że "nie jechał 200 km/h", ale, biorąc pod uwagę opisywane konsekwencje, wystarczyło mu 90 km/h.

A konsekwencje są poważne - policja zatrzymała kierowcy prawo jazdy, musiał on także zapłacić wysoką kaucję, która przepadnie, jeśli nie stawi się w sądzie. A rozprawa dotycząca opisywanego wykroczenia może zakończyć się zakazem prowadzenia pojazdów w Czechach na okres do 12 miesięcy i grzywną w wysokości nawet 1600 zł (10 000 CZK).

Czesi mają dobry sprzęt

Warto dodać, że czeska policja dysponuje bardzo dobrym sprzętem pomiarowym, znacznie lepszym niż ten, używany przez polską drogówkę. Zwykle na nagraniu precyzyjnie wskazuje on który pojazd zmierzono, dlatego w przypadku rozprawy sądowej prawie nigdy nie ma wątpliwości co do winy.

Podróżując po Czechach lub Słowacji pamiętajcie o bezwzględnej zasadzie stosowania się do ograniczeń prędkości. Nie tylko tamtejsza policja, ale także inni kierowcy są wyjątkowo wyczuleni na niebezpieczną jazdę.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę