tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wymieniasz samodzielnie olej? Od przyszego roku zapacisz kaucj 10 z za litr!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wymieniasz samodzielnie olej? Od przyszego roku zapacisz kaucj 10 z za litr!

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.03, 18:23 10 Drukuj

System gospodarowania odpadami olejowymi wciąż nie jest u nas do końca szczelny i duża część przepracowanych środków smarnych trafia do przysłowiowej kanalizacji lub jest spalana w piecach grzewczych. Rząd pracuje nad nowym rozporządzeniem w tej sprawie, które zakłada pobieranie kaucji od olejów kupowanych przez klientów indywidualnych. 

Trzy ministerstwa - Rozwoju, Klimatu i Finansów, pracują nad uszczelnieniem systemu utylizacji przepracowanych olejów oraz innych środków smarnych. W tej chwili są one często spalane w domowych piecach bez żadnych instalacji oczyszczających spaliny, bądź zwyczajnie wyrzucane. 

NAS Analytics TAG

W projekcie nowego rozporządzenia znalazła się propozycja, by klienci kupujący olej w butelkach płacili kaucję w wysokości nawet 10 zł za litr, która byłaby zwracana w momencie oddania starego oleju w odpowiednim punkcie utylizacji, warsztacie lub sklepie. 

Zmiana przepisów miałaby wejść w życie już od nowego roku. Czy będzie skuteczna? Na pewno zwiększy uciążliwość przeprowadzania samodzielnych napraw. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr