tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wochy: jedna z najpopularniejszych przeczy czciowo zamknita dla ruchu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wochy: jedna z najpopularniejszych przeczy czciowo zamknita dla ruchu

Autor: Raff 2018.07.05, 14:47 Drukuj

Przełęcz Sella, jedna z najpopularniejszych tras motocyklowych w Dolomitach, będzie częściowo zamknięta dla ruchu. Motocykliści i właściciele okolicznych hoteli i restauracji są zawiedzeni.

Sella Ronda, grupa czterech przełęczy (Sella, Pordoi, Gardena, Campolongo), to jedno z najchętniej odwiedzanych przez motocyklistów miejsc w Dolomitach. To zasługa unikalnego przebiegu dróg, które umożliwiają pokonanie 70-kilometrowego odcinka w pętli.

NAS Analytics TAG

Rosnąca popularność tego miejsca, nie tylko wśród motocyklistów, ale także rowerzystów, skłoniła lokalne samorządy do wprowadzenia limitów przejazdów. Obowiązująca od 23 lipca do 31 sierpnia kampania Dolomitesvives przewiduje ograniczenie ruchu pojazdów spalinowych do 350 pojazdów dziennie, w tym 200 rano i 150 po południu.

Ograniczenie obowiązywać będzie w godzinach 9.00-16.00. Aby przejechać przełęczą Sella, niezbędna będzie darmowa, ważna godzinę przepustka dostępna w punktach informacyjnych zlokalizowanych u jej podnóża. Władze regionu szacują, że w szczycie sezonu trasę przez przełęcz Sella pokonuje nawet 5000 pojazdów dziennie.

Ograniczenia nie podobają się właścicielom okolicznych hoteli i restauracji, dla których ruch turystyczny jest często jedynym źródłem utrzymania. Cała sytuacja budzi też sprzeciw motocyklistów, dla których Sella Ronda jest jedną z najchętniej odwiedzanych lokalizacji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr