tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Władze Londynu rozważają zakaz jazdy jednośladem z pasażerem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Władze Londynu rozważają zakaz jazdy jednośladem z pasażerem

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.23, 11:27 6 Drukuj

Plaga przestępczości z użyciem motocykli i skuterów trapi od dłuższego czasu mieszkańców Londynu. Władze miasta rozważają tymczasowy zakaz jazdy na jednośladach z pasażerem, jako metodę walki ze złodziejami.

O problemach Londynu związanych z przestępcami kradnącymi jednoślady i używającymi ich do kolejnych niecnych czynów piszemy już od kilku lat. Złodzieje są obecnie wyjątkowo rozzuchwaleni, ponieważ od czasu wypadku śmiertelnego z udziałem chłopca uciekającego na skradzionym skuterze, policja ma zakaz prowadzenia pościgów za motocyklami i skuterami. Pojazdy są masowo kradzione z londyńskich ulic, mnożą się też napady na przechodniów, których dokonują później ich dwuosobowe załogi.

NAS Analytics TAG

Doszło do tego, że przestępstwa z użyciem jednośladów mają już w języku potocznym Londyńczyków osobne określenie - "moped crimes". Władze usilnie szukają sposobów na walkę z tym procederem, ale póki co w praktyce mogą go tylko obserwować i tworzyć statystyki.

Jedna z przedstawicielek rady miasta przedstawiła niedawno projekt, stworzony o dziwo także przy udziale organizacji motocyklistów. Zakłada on tymczasowy zakaz jazdy z pasażerem w obrębie Londynu. Ogromna większośc przestępstw popełniana jest właśnie przez dwie osoby - pasażera dokonującego napadu i kierowcę, który umożliwia ucieczkę. W projekcie czytamy, że jazda z pasażerem i tak nie jest zbyt popularna, więc taki zakaz nie utrudni życia wielu osobom, pozwalając przy tym służbom na łatwiejsze wyłapanie przestępców. Londyńska policja jest obecnie w trakcie analizowania tego pomysłu i nie wyklucza jego wykorzystania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę