tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więcej czasu na opłacenie mandatu, ale nie każdego. Posłowie wprowadzają zmiany

Więcej czasu na opłacenie mandatu, ale nie każdego. Posłowie wprowadzają zmiany

Autor: Raff 2018.09.16, 12:31 Drukuj

Z 7 do 14 dni wydłużony zostanie termin zapłacenia niektórych mandatów. Posłowie mają nadzieję, że w ten sposób odciążą sądy od drobnych spraw i poprawią efektywność egzekucji należności.

Mandat otrzymany podczas kontroli drogowej można zapłacić kartą lub otrzymać go w wersji kredytowanej. W obu przypadkach nie ma jednak żadnych wątpliwości, że został on doręczony. Inaczej sprawa ma się w sytuacji, gdy mandat wystawiony jest zaocznie - jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru czy przy nieprawidłowym parkowaniu.

W takiej sytuacji policjant może doręczyć mandat osobiście, ale nigdy nie ma pewności czy funkcjonariusz zastanie sprawcę wykroczenia. Ponadto, wielu ukaranych spóźnia się z opłaceniem należności.

Posłowie chcieliby wydłużyć termin opłacania takich zaocznych mandatów do 14 dni. Ich zdaniem w wielu przypadkach umożliwiłoby to skuteczną egzekucję należności - często 7-dniowy termin uniemożliwia bowiem osobie, na którą mandat został nałożony, opłacenie go w wymaganym czasie.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę