tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawa nieprzyjazna pojazdom elektrycznym. W miecie jest za mao adowarek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawa nieprzyjazna pojazdom elektrycznym. W miecie jest za mao adowarek

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.05, 14:30 Drukuj

Pomimo że unijni politycy karmią nas argumentami, że przesiadka na elektryka to fajna rzecz, a producenci motocykli powoli zaczynają podążać za koncernami samochodowymi w kwestii elektryfikacji swojej oferty, to życie z takim pojazdem nie jest kolorowe. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców Warszawy, która znalazła się na końcu listy miast pod względem zagęszczenia stacji ładowania na 1 km2.

Jak informuje Rzeczpospolita, w rankingu sporządzonym przez brytyjską firmę USwitch, która zajmuje się porównywaniem cen usług, w tym także tych związanych z energią elektryczną, stolica Polski znalazła się w dziesiątce miast z najmniejszym zagęszczeniem stacjami ładowania. Zanim przejdziemy do Warszawy, sprawdźmy inne miasta. W rankingu najgorzej wypada Sofia, gdzie do dyspozycji jest 15 ładowarek, co daje 0,01 ładowarki na 1 km2 powierzchni miasta. W Warszawie współczynnik ten wynosi 0,13 ładowarki na 1 km2 powierzchni, a jest ich zaledwie 68.

NAS Analytics TAG

W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Oslo, gdzie na 1 km2 przypada 5,47 urządzeń, a łącznie jest 2481 stacji. Dalej jest Londyn z wynikiem 4991 ładowarek, ale przez odpowiednio większe rozmiary przypada 3,17 ładowarek na 1 km2. Podium zamyka Amsterdam z wynikiem 680 stacji, co daje 2,24 na 1 km2. Na końcu pierwszej dziesiątki znajduje się Budapeszt z wynikiem 452 stacji i 0,86 na 1 km2.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr