tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK w Tajlandii - zmiana w statystykach i miejscowa gwiazda z dziką kartą NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WSBK w Tajlandii - zmiana w statystykach i miejscowa gwiazda z dziką kartą

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.15, 12:47 Drukuj

W czasie najbliższej rundy World Superbike, która odbędzie się już w ten weekend na torze Chang w Tajlandii, w klasie supersport wystartuje z dziką kartą tajska zawodniczka Ratchada Nakcharoensri, mająca za sobą dużą grupę oddanych fanów. Zmieni się także tryb odnotowywania wyników niedzielnego krótkiego wyścigu Superpole.

Wyścigi motocyklowe cieszą się w Tajlandii niezwykłą popularnością, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki stają się gwiazdami znanymi w całym kraju. Jedną z najbardziej znanych zawodniczek jest tam 28-letnia Ratchada Nakcharoensri, od lat startująca w narodowych zawodach i przyciągająca na tor tłumy oddanych fanów.

__________________________________________

Niedzielny wyścig supersportów będzie nie tylko prezentem dla miejscowej publiczności, ale też okazją, by być zauważoną przez międzynarodowe środowisko motocyklowe. Ratchada ściga się od 11 roku życia, zainspirowana przez swojego starszego brata Anuchę, mistrza Tajlandii w superbike’ach. Anucha również startował w WSBK na torze Chang z dziką kartą - w inauguracyjnej rundzie w 2015 roku zajął 17 miejsce w klasie superbike, co do dziś jest największym sukcesem tajskiego zawodnika w wyścigach tej rangi.

Organizatorzy cyklu World Superbike zmienili też sposób klasyfikowania wyników niedzielnego, 10-okrążeniowego wyścigu Superpole. Pierwszy taki wyścig na Phillip Island w Australii okazał się bardzo emocjonujący i dobrze przyjęty przez publiczność, nie będzie więc od teraz traktowany jako dodatek, tylko samodzielny wyścig, którego wyniki trafią do oficjalnych statystyk. Start w Superpole będzie więc liczony zawodnikom jako kolejny, oficjalny start w wyścigu WSBK, jego zwycięzca będzie miał zaliczone oficjalne zwycięstwo w cyklu WSBK, podobnie ze zdobywcami podium i autorami najszybszych okrążeń.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę