tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Alvaro Bautista zostaje z Aruba Ducati Team. Moe sign po tytu mistrzowski
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Alvaro Bautista zostaje z Aruba Ducati Team. Moe sign po tytu mistrzowski

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.28, 11:56 Drukuj

Zespół Aruba Ducati Team poinformował o przedłużeniu współpracy z Alvaro Bautistą, który po czterech rundach prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Superbike. Dzięki temu hiszpański zawodnik może skupić się na walce o tytuł i ma na to spore szanse.

Alvaro Bautista podpisał kontrakt na sezon 2023. Dotychczas zgromadził w tym sezonie 220 pkt. i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Wygrał 5 wyścigów Superbike i 1 wyścig Superpole, co czyni go najskuteczniejszym w stawce. Bautista pokazał się z doskonałej strony już w sezonie 2019, kiedy to zdobył tytuł wicemistrza w swoim debiutanckim sezonie w Mistrzostwach Świata Superbike. W sezonach 2020 i 2021 startował na Hondzie, ale nie odniósł większych sukcesów i w tym roku powrócił na motocykl, na którym zdaje się czuć najlepiej.

NAS Analytics TAG

Alvaro Bautista ma 37 lat i spore doświadczenie. Miejsce w Ducati nie jest przypadkiem, ponieważ w sezonach 2017 i 2018 startował w MotoGP właśnie na motocyklu tej marki, więc doskonale znał specyfikę pracy i przede wszystkim specyfikę maszyny. Ducati szczyci się tym, że do Panigale V4R przemyca technologie z klasy królewskiej. W 2006 r. Bautista zdobył tytuł mistrzowski w klasie 125cc i był to jedyny tego typu wyczyn w jego karierze. Teraz ma okazję sięgnąć po trofeum w klasie Superbike, choć oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone, a do końca sezonu zostało 8 rund. W 2019 r. Jonathan Rea i Kawasaki wybrnęło z problemów, które pojawiły się po wytoczeniu ciężkich dział z Borgo Panigale. Z zapewnioną przyszłością Bautista będzie mógł łatwiej skupić się na celu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr