tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2021: Michael Ruben Rinaldi wygrywa pierwszy wycig World Superbike na torze w Misano
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2021: Michael Ruben Rinaldi wygrywa pierwszy wycig World Superbike na torze w Misano

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.12, 15:29 Drukuj

Michael Ruben Rinaldi zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w barwach fabrycznego teamu Ducati i drugą wygraną w karierze.

Kwalifikacje Superpole wygrał Jonathan Rea, który przy okazji ustanowił nowy rekord wynoszący 1'33.416. Do startu w pierwszej linii stanęli również Toprak Razgatlioglu oraz Scott Redding. Za plecami tej trójki znaleźli się Rinaldi, Sykes i Lowes. Warto wspomnieć, że Tom Sykes był jedynym zawodnikiem na motocyklu BMW, który zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

NAS Analytics TAG

Na starcie wyścigu najszybszy był właśnie Rinaldi, który wyprzedził Topraka Razgatlioglu i Scotta Reddinga, a w pierwszym zakręcie dopadł także Jonathana Rea i objął prowadzenie przejeżdżając obok niego po zewnętrznej. Rea próbował się bronić, na czym skorzystał Razgatlioglu, który na chwilę objął prowadzenie. Rinaldi w końcu wykaraskał się z kłopotów, ale nie był w stanie uciec.

Przez kolejne okrążenia przewaga Rinaldiego nad sześciokrotnym mistrzem świata wynosiła zaledwie pół sekundy, ale jednocześnie Rea nie był w stanie zaatakować zawodnika Ducati. W końcu Rea popełnił błąd i nie tylko stracił szansę na zwycięstwo, ale również drugie miejsce, które objął Razgatlioglu. Rinaldi dojechał do mety z przewagą 3.657 sekund nad zawodnikiem Yamahy i ponad 5 sekund nad zawodnikiem Kawasaki. Niezbyt zadowolony ze swojego występu może być Scott Redding, który dotarł na metę czwarty ze stratą ponad 10 sekund do lidera.

Jonathan Rea nie ma jeszcze powodów do niepokoju w kwestii ogólnego wyniku punktowego. Zawodnik Kawasaki ma na koncie 126 punktów. Toprak Razgatlioglu jest drugi z dorobkiem 95 punktów, a 10 punktów traci do niego Scott Redding. Zwycięzca sobotniego wyścigu zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 50 punktów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr