tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2021: Jonathan Rea wygrywa wycig Superpole i niedzielny wycig Superbike na TT Circuit Assen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2021: Jonathan Rea wygrywa wycig Superpole i niedzielny wycig Superbike na TT Circuit Assen

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.25, 21:06 Drukuj

Po chwilowej niedyspozycji Jonathan Rea znów oddalił się od rywali w klasyfikacji generalnej po tym, jak wygrał niedzielne wyścigi Superpole i Superbike. Dla Topraka Razgatlioglu to była jedna z tych niedziel, które chciałoby się jak najszybciej zapomnieć.

Jonathan Rea wygrał wyścig Superpole, którego podium uzupełnili Michael Ruben Rinaldi i Toprak Razgatlioglu. Zmagania klasy Superbike nie rozpoczęły się korzystnie dla obrońcy tytułu mistrza świata, ponieważ po starcie spadł na 8. miejsce. Strata byłą spowodowana wypadkiem, w którym brali udział Garrett Gerloff i Toprak Razgatlioglu. Turecki zawodnik został zabrany z toru przez Amerykanina, który pozostał w wyścigu, ale ukarano go karą przejazdu przez pit lane.

NAS Analytics TAG

Po wydarzeniach z pierwszego okrążenia, na czele wyścigu znalazł się Andrea Locatelli, który po raz pierwszy w swojej karierze wysunął się na prowadzenie w zmaganiach World Superbike. Jego radość trwała jedynie do czwartego okrążenia, kiedy za jego plecami pojawił się Jonathan Rea. Locatelli został wyprzedzony na 12. okrążeniu. Tempo zawodnika nieco spadło, co postanowił wykorzystać Scott Redding, który na 19. okrążeniu przejął drugą pozycję. Locatelli i tak może się cieszyć ze swojego wyniku, ponieważ jest to jego pierwszy finisz na podium w klasie Superbike.

Po rundzie na TT Circuit Assen Jonathan Rea znacznie oddalił się od Topraka Razgatlioglu i ma 243 punkty. Turecki zawodnik wyjeżdża z Holandii z dorobkiem 206 punktów. Podium zamyka Scott Redding, który zgromadził 162 punkty.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr