tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2021: Dominique Aegerter wygrywa pierwszy wycig World Supersport na torze Misano
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2021: Dominique Aegerter wygrywa pierwszy wycig World Supersport na torze Misano

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.12, 16:29 Drukuj

Dominique Aegerter sięgnął po zwycięstwo w pełnym napięcia wyścigu klasy Supersport na torze Misano. Jednocześnie jest to setne zwycięstwo na motocyklu Yamahy w tej kategorii.

Dominique Aegerter był najszybszy już podczas kwalifikacji Superpole. Szwajcar zdobył pole position z czasem 1'37.726. Pierwszy rząd pól startowych uzupełnili Bernardi i Gonzalez. Za ich plecami stanęli Cluzel, Soomer i Odendaal.

NAS Analytics TAG

Kiedy zgasły światła, najlepiej wystartował zwycięzca wyścigu, a za nim popędził Odendaal, który wtedy jeszcze był liderem klasyfikacji generalnej. Manuel Gonzalez i Luca Bernardi nieco zaspali i stracili pozycje. Do walki o podium włączył się także Jules Cluzel, który walczył o trzecie miejsce z Bernardim po błędzie Gonzaleza. Obaj zawodnicy dopadli również Stevena Odendaala, który nie był w stanie nadążyć za Aegerterem.

Bernardi dopadł Odendaala dopiero na 14. okrążeniu i ruszył w pogoń za Aegerterem. Cluzel z kolei nie miał odpowiedzi na tempo tej dwójki i musiał zadowolić się czwartym miejscem. Po sobotnim wyścigu na pierwsze miejsce w tabeli wskoczył Dominique Aegerter, który ma 94 punkty. Steven Odendaal spadł na drugą pozycję ze stratą 3 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Luca Bernardi, który ma na koncie 62 punkty. Taki sam wynik ma będący na czwartym miejscu Philipp Oettl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr