tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2021: Dominique Aegerter wygrywa drugi wycig World Supersport na TT Circuit Assen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2021: Dominique Aegerter wygrywa drugi wycig World Supersport na TT Circuit Assen

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.25, 20:47 Drukuj

Dominique Aegerter zaliczył piąte z rzędu zwycięstwo w klasie Supersport wygrywając drugi wyścig na torze w holenderskim Assen. Steven Odendaal tym razem znalazł się poza podium.

Pierwsze okrążenie wyścigu było pełne niespodziewanych zwrotów akcji i zaciętej rywalizacji. Dominique Aegerter prowadził stawkę wjeżdżając w pierwszy zakręt, ale pierwsze okrążenie należało do Stevena Odendaala. W dalszej części wyścigu swoją obecność zaznaczył również Philipp Oettl, który do piątego okrążenia był na czele stawki aż w końcu wyprzedził go Aegerter.

NAS Analytics TAG

Manewr Aegertera wyszedł Oettlowi na dobre, ponieważ szybkie tempo Szwajcara sprawiło, że obaj zawodnicy oddalili się od grupy pościgowej. Za ich plecami, o trzecie miejsce walczyli Randy Krummenacher, Jules Cluzel, Luca Bernardi, Manuel Gonzalez i Can Oncu. Z tej zawieruchy zwycięsko wyszedł Krummenacher, który zajął najniższy stopień podium. Steven Odendaal dojechał do mety dopiero na 13. pozycji, co kosztowało go sporą stratę w klasyfikacji generalnej.

Dominique Aegerter opuszcza Holandię z dorobkiem 169 punktów, który zapewni mu chwilę wytchnienia podczas kolejnej rundy. Steven Odendaal pozostaje na drugiej pozycji i ma 125 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Philipp Oettl, który dzielnie zbiera punkty i ma ich już 108.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr