tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2020 Pirelli Estoril. Hitchcock nie wymyliby takiego scenariusza. Rea i Lowes wyeliminowani. Pogo Ducati po tytu.
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2020 Pirelli Estoril. Hitchcock nie wymyliby takiego scenariusza. Rea i Lowes wyeliminowani. Pogo Ducati po tytu.

Autor: Alonzo 2020.10.18, 20:10 Drukuj

To, co się działo w ten weekend w świecie WSBK, bardzo trudno oddać słowami. Teoretycznie Jonathan Rea miał bardzo dużą szasnę uzyskać tytuł mistrza świata. Jednak matematyczną szasnę na mistrza miał również Scott Redding. I postanowił tę szansę wykorzystać.

Już w sobotę pisaliśmy, że wyścigi WSBK to nieprzewidywalny sport, w którym talent i pasja zawodników są wystawiane na dużą próbę przez ślepy los. Przed ostatnią rundą Jonathan Rea miał dużą przewagę nad drugim w klasyfikacji Scottem Reddingiem. Jednak już w kwalifikacjach okazało się, że w świecie WSBK nie ma czegoś takiego, jak duża przewaga. Otóż Jonathan Rea upadł w kwalifikacjach i do wyścigu musiał startował z odległej, piętnastej pozycji. To nie był koniec sensacji. Otóż upadł też jego główny konkurent do tytułu mistrza świata WSBK 2020, Scott Redding i to do tego bardziej nieszczęśliwie, bo nie uzyskał czasu w kwalifikacjach.

NAS Analytics TAG

Sobotni wyścig na szczęście był już dla Jonathana Rea wolny od nieszczęśliwych zarządzeń losu. Szkot zagwarantował sobie kolejny tytuł mistrza świata. Dojechał do mety na 4 pozycji, czym potwierdził, że jest w tym roku najlepszym zawodnikiem serii i nawet start z piętnastego pola nie pozbawia go szansy na walkę o podium. Pod koniec wyścigu Rea zajmował drugie miejsce, ale nie chciał ryzykować i na ostatnich okrążeniach zwolnił tempo, dając się wyprzedzić Chazowi Daviesowi i Garrettowi Gerloffowi. Scott Redding zaliczył awarię swojego Ducati i odpadł z wyścigu. Wyścig wygrał Toprak razgatlioglu. Chociaż mistrzostwa świata WSBK zostało rozstrzygnięte, to po sobotnim wyścigu wciąż ważyło się mistrzostwo świata producentów. To miało się rozstrzygnąć w niedzielę.

Niedzielny wyścig Superpole zdominowały motocykle Yamaha. Pierwsze miejsce znów zdobył Toprak razgatlioglu, drugi był Garrett Gerloff, a trzeci zameldował się Michael van der Mark. Rea był piąty, a Redding szósty. Warto odnotować, że szósta pozycja Scotta Reddinga była nei lada osiągnięciem, bo zawodnik ten, z powodu upadku w kwalifikacjach, ruszał z ostatniego pola. Niedzielny superpole był tylko przerywnikiem przed ogromnymi emocjami, które zdominowały niedzielny, drugi wyścig. Stawką w tym wyścigu było przede wszystkim mistrzostwo świata producentów. Ducati miało matematyczną szasnę pokonania Kawasaki, o ile zawodnicy zielonych zaliczyliby fatalny występ, a reprezentanci włoskiej marki zajęliby czołowe miejsca.

Nie wiemy, jak skomentować to, co działo się podczas drugiego wyścigu WSBK Estoril. Ten wyścig z pewnością jest doskonałym materiałem na sensacyjny film. Kawasaki zaczęło wyścig z 18. punktami przewagi nad Ducati. Wtedy wydarzyło się niemożliwe. Zarówno Jonathan Rea, jak Alex Lowes, updali. Lowes nie pozbieral się już i odpadł z wyścigu, a Rea, chociaż udało mu się uruchomić motocykl, stracił bardzo dużo sekund do zawodników na punktowanych miejscach. Ostatecznie skończył wyścig na 14 miejscu. Pech Kawasaki splótł się ze świetną postawą i dużym szczęściem Ducati. Chaz Davies i Scott Redding pojechali fenomenalnie i ten pierwszy skończył na pierwszym miejscu, a drugi na drugim. Podium zamknął świetnie dysponowany podczas tego wyścigu Toprak Razgatlioglu. To nie koniec sensacji. Gdy wydawało się, że dwa triumfujące na czołowych miejscach Ducati przypieczętują zwycięstwo tej marki w tegorocznych zmaganiach WSBK, jako ósmy na mecie zameldował się Xavi Fores. Wystarczyło to, aby Kawasaki pokonało Ducati o zaledwie 1 punkt. Ta sytuacja z pewnością przejdzie do historii wyścigów WSBK. Dlatego też od klasyfikacji producentów WSBK zaczynamy wyniki ostatniej rundy sezonu 2020:

WSBK 2020 - klasyfikacja producentów na zakończenie sezonu:

1.

KAWASAKI

392

2.

DUCATI

391

3.

YAMAHA

330

4.

HONDA

166

5.

BMW

101

6.

APRILIA

4

Klasyfikacja końcowa zawodników WSBK w sezonie 2020:

Miejsce

Zawodnik

Liczba punktów łącznie

Motocykl

1

Jonathan Rea

360

Kawasaki

2

Scott Redding

305

Ducati

3

Chaz Davies

273

Ducati

4

Toprak Razgatlioglu

228

Yamaha

5

Michael Van Der Mark

223

Yamaha

6

Alex Lowes

189

Kawasaki

7

Michael Ruben Rinaldi

186

Ducati

8

Loris Baz

142

Yamaha

9

Alvaro Bautista

113

Honda

10

Leon Haslam

113

Honda

11

Garrett Gerloff

103

Yamaha

12

Tom Sykes

88

Bmw

13

Xavi Fores

61

Kawasaki

14

Federico Caricasulo

58

Yamaha

15

Eugene Laverty

55

Bmw

16

Leandro Mercado

24

Ducati

17

Marco Melandri

23

Ducati

18

Jonas Folger

19

Yamaha

19

Sandro Cortese

14

Kawasaki

20

Sylvain Barrier

12

Ducati

21

Maximilian Scheib

11

Kawasaki

22

Takumi Takahashi

6

Honda

23

Matteo Ferrari

5

Ducati

24

Christophe Ponsson

4

Aprilia

25

Roman Ramos

4

Kawasaki

26

Lorenzo Zanetti

3

Ducati

27

Valentin Debise

2

Kawasaki

28

Eric Granado

1

Honda

29

Xavier Pinsach

1

Kawasaki

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr