tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ukryte skarby. Fabrycznie nowe Nortony Commando sprzed lat znalezione w belgijskim warsztacie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ukryte skarby. Fabrycznie nowe Nortony Commando sprzed lat znalezione w belgijskim warsztacie

Autor: Raff 2019.01.14, 14:45 2 Drukuj

Jedenaście nowiutkich motocykli Norton Commando z 1975 r. i jeden Matchless G80 z 1989 r. odkryli spadkobiercy właściciela warsztatu motocyklowego w Belgii.

Właściciel warsztatu Motoshop Podevyn był znanym w środowisku kolekcjonerem motocykli. Okazuje się jednak, że jego zbiory, liczące ponad 100 jednośladów, nie były największym skarbem, jaki posiadał. Kiedy po jego śmierci spadkobiercy zaczęli porządkować warsztat, ze zdumieniem odkryli 12 drewnianych skrzyń, a w nich… fabrycznie nowe motocykle.

Motocykle Norton z 1975

W jedenastu skrzyniach kryły się motocykle Norton Commando 850 z 1975 roku. W tej dwunastej - Matchless G80 z 1989 roku. Niemal natychmiast ogłoszono aukcję, podczas której wszystkie Nortony sprzedano za kwoty wahające się od 18 000 do 20 000 euro za sztukę. Matchless poszedł za jedyne  10 500 euro.

Robi nam się gorąco na myśl jakie skarby pochowane są jeszcze w szopach, magazynach i warsztatach na całym świecie. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby ktoś odkrył w Polsce stodołę pełną nowiutkich Junaków M10.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę