tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczenia motocykli - boimy się awarii, następstw nieszczęśliwych wypadków i... autocasco
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenia motocykli - boimy się awarii, następstw nieszczęśliwych wypadków i... autocasco

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.01, 07:52 2 Drukuj

W 2020 roku wzrosła liczba właścicieli skuterów i motocykli, którzy postanowili rozszerzyć zakres swoich polis ubezpieczeniowych. Po jakie dodatkowe zabezpieczenia sięgamy najchętniej, a których unikamy?

Według Compensy, która jest autorem raportu, w 2020 roku 80% motocyklistów wykupiło tylko ubezpieczenie OC, a zaledwie 20% wybrało przynajmniej jedno dobrowolne ubezpieczenie - czyli NNW, autocasco lub assistance. Choć nie jest to rewelacyjny wynik, to i tak jest on o 5% wyższy niż w 2019 roku.

NAS Analytics TAG

W przypadku polis NNW ich liczba rośnie wraz z pojemnością. Jak mówi Damian Andruszkiewicz z Compensy, tylko 10% właścicieli skuterów wykupiło NNW, a w przypadku motocykli z silnikami o pojemności 250 cm3 i większej odsetek polis z tego tytułu przekracza 50%. Z assistance korzysta zaledwie 6% ubezpieczonych i zazwyczaj wybierają oni najtańszy wariant, co wskazywałoby na to, że nie pokonują większych dystansów.

To czego unikamy jak diabeł święconej wody to autocasco. W Polsce nadal pokutuje mit, że polisa AC musi być droga, ale jeśli ktoś ma chwilę czasu i dobrze poszuka, to może połączyć niską składkę z dobrą ceną. Najdroższe są polisy oferowane przez firmy leasingowe i jeśli przy kupnie motocykla trafimy na ogarniętego sprzedawcę, to cena takiej polisy może być niższa nawet o połowę, ponieważ na rynku są brokerzy, którzy obliczają składkę na podstawie procentu od wartości jednośladu, nie patrząc chociażby na brak zniżek. Oczywiście należy liczyć się z tym, że firma finansująca pojazd doliczy dodatkowe opłaty za obsługę obcej polisy, ale nadal będzie to opłacalny interes.

Dlaczego warto skorzystać z autocasco? Przede wszystkim możemy być spokojni w razie kradzieży lub uszkodzenia motocykla bez wskazania sprawcy, a także przy szkodach powstałych z naszej winy. Oczywiście nadal zdarzają się sytuacje, kiedy klienci nie zgadzają się z proponowanymi kwotami, ale wtedy zazwyczaj pomagają dodatkowe oględziny pojazdu i przede wszystkim - likwidacja szkody w autoryzowanym serwisie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę