tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trójmiasto z ograniczeniem prędkości do 30 km/h na wszystkich ulicach - najnowszy pomysł urzędników
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trójmiasto z ograniczeniem prędkości do 30 km/h na wszystkich ulicach - najnowszy pomysł urzędników

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.09.14, 09:48 7 Drukuj

Trójmiasto zamierza pójść w ślady Paryża i ograniczyć prędkość na wszystkich ulicach do 30 km/h. Wydawałoby się, że oznacza to apokalipsę, ale takie ograniczenia obowiązują na większości ulic w Sopocie i Gdańsku.

Niedawno Paryż ograniczył prędkość do 30 km/h na wszystkich ulicach, co skończyło się kompletnym paraliżem stolicy Francji, a także wzbudziło protesty ze strony taksówkarzy, kurierów, a nawet właścicieli ośrodków szkolenia kierowców. Stowarzyszenie paryskich taksówkarzy wskazuje, że od momentu wprowadzenia nowych przepisów czas przejazdu przez miasto wydłużył się o 50 procent.

NAS Analytics TAG

Wygląda na to, że pomysł podchwycili urzędnicy z Trójmiasta, którzy zapowiadają zmasowane działania mające na celu ograniczenie prędkości na ulicach Gdyni, Gdańska i Sopotu. Jak informuje serwis Interia.pl, w Sopocie już 158 z 161 ulic ma ograniczenie prędkości do 30 km/h. W Gdańsku ograniczenie wprowadzono na 616 kilometrach dróg z 945 dostępnych, a w Gdyni jest to możliwe na 95 ulicach.

Takie działania mają na celu zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. O ile ma to sens na wąskich uliczkach, o tyle na szerokich drogach tranzytowych może przynieść więcej szkód niż pożytku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę