tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Tiger 660 2021. Nowy motocykl adventure z Hinckley, konkurent dla Yamahy Tenere 700
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Tiger 660 2021. Nowy motocykl adventure z Hinckley, konkurent dla Yamahy Tenere 700

Autor: Raff 2020.10.27, 12:41 Drukuj

Triumph Tiger 660, konkurent dla Yamahy Tenere 700, to po Tridencie i Tigerze Sport 850 kolejny model, który zobaczymy wkrótce w ofercie brytyjskiego producenta.

Ledwie kilka dni temu informowaliśmy was o przeciekach dotyczących nowego Triumpha Tigera Sport, a tutaj pojawiają się kolejne informacje o nowościach z Hinckley. Podczas spotkania dla dealerów brytyjskiej marki ktoś niezbyt dyskretny zrobił intrygujące zdjęcie zapowiedzi trzech nowych modeli. Wśród nich pojawiły się szkice opisywanych przez nas modeli Tiger Sport i Trident.

NAS Analytics TAG

Nas jednak najbardziej zaciekawił motocykl opisywany jako "Adventure Bike" - czyżby Brytyjczycy szykowali mniejszą wersję Tigera? Zestawienie tych trzech modeli może oznaczać, że wszystkie trzy będą zbudowane na tej samej jednostce napędowej. Jakiej? W przypadku Tridenta sugerowaliśmy, że byłaby to mniejsza wersja rzędowej trójki o pojemności 765 cm3, znanej z modelu Street Triple. W Tridencie miałaby mieć pojemność 660 cm3.

Skoro zatem Triumph pokazuje Tridenta jako część nowej linii modelowej, może to oznaczać, że trzycylindrowa rzędówka trafi również do Tigera Sporta. Dokumentacja homologacyjna, złożona w amerykańskiej agencji EPA wskazuje jednak na coś innego - że pojemność silnika wyniesie 850 cm3. Wygląda to trochę tak, jak w przypadku linii roadsterów Triple - Street ma mniejszy silnik, Speed większy, ale wciąż należą do tej samej grupy.

Jest jeszcze inne rozwiązanie tej zagadki - model z prawej może wcale nie być Tigerem Sportem, a zorientowaną asfaltowo wersją nowego motocykla adventure widocznego po lewej. Taki sprzęt, konkurujący z Yamahą Tenere 700 byłby w ofercie producenta bardzo pożądany i z pewnością ostro namieszałby w segmencie lekkich enduraków.

Triumph jak dotąd nie ujawnił żadnych danych technicznych dotyczących Tridenta, ani, tym bardziej, innych nowości. Premiera tego motocykla odbędzie się online 30 października tutaj: https://www.triumphmotorcycles.com/motorcycles/roadsters/coming-soon

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr