tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Travis Pastrana mia wypadek. Zamany krgosup to nie efekt jazdy na motocyklu, ale skoku ze spadochronem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Travis Pastrana mia wypadek. Zamany krgosup to nie efekt jazdy na motocyklu, ale skoku ze spadochronem

Autor: Andrzej Sitek 2022.01.28, 12:17 Drukuj

Pastrana to legenda sportów ekstremalnych. Zawodnik zaczynał od motocrossu w formule freestyle. W swojej karierze był czterokrotnym zwycięzcą Red Bull X Fighters i dziewięciokrotnym triumfatorem X Games. Od 2004 roku próbował swych sił w wyścigach samochodowych, m.in. Rally America i NASCAR.

Amerykanin słynie również z popisów kaskaderskich. Ale ostatni wyczyn 38-latka nie poszedł zgodnie z planem. Skok spadochronowy z dachu hotelu Hyatt Centric w Fort Lauderdale na Florydzie okazał się pechowy.

NAS Analytics TAG

Pastranie nie udało się swobodnie wylądować, prawdopodobnie z powodu problemów ze spadochronem. Kaskader z dużą siłą uderzył w podłoże, ale miał tyle szczęścia, że upadek nastąpił na trawnik, który nieco zamortyzował uderzenie. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że Pastrana ma złamany kręgosłup na odcinku lędźwiowym, wieloodłamkowe złamanie biodra oraz liczne pęknięcia kości.

Ale kaskader bagatelizuje swoje urazy. W krótkim filmiku dla fanów, który Amerykanin nagrał w szpitalu, powiedział, że: "cieszy się, że tylko tak to się skończyło" i zapowiada powrót do zdrowia za kilka tygodni. Mistrz przeprasza jednocześnie społeczność wielbicieli base jumpingu, czyli ludzi, którzy wykonują ekstremalnie niebezpieczne skoki spadochronowe z niewielkiej wysokości, za ewentualne problemy, które przysporzył ich środowisku.

Warto przypomnieć, że Pastrana już kilkanaście razy wywinął się śmierci. W 2004 roku, podczas X Games, zaliczył upadek z wysokości 15 metrów po wykonaniu 360. Doznał wstrząsu mózgu, a mimo to… kontynuował start w zawodach i wywalczył srebro! Swoją drogą był wówczas w nienajlepszej kondycji, bo niecały rok wcześniej zderzył się z drzewem, był w stanie ciężkim i przechodzić wielotygodniową rekonwalescencję.

Uszkodzenie kręgosłupa podczas skoku ze spadochronem to już kolejna kontuzja tego typu. Wcześniej Pastrana doznał przemieszenia kręgosłupa i dwukrotnie przeszedł operację pleców. Do pomniejszych urazów należy dodać dziewięciokrotnie operowane prawe kolano i sześciokrotnie lewe. Właściwie to cud, że Amerykanin wciąż jest w stanie chodzić…      

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr