tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tragiczny wypadek w wirowni. Ku przestrodze fanom offroadu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tragiczny wypadek w wirowni. Ku przestrodze fanom offroadu

Autor: Redakcja 2019.05.07, 16:36 Drukuj

Nieczynne żwirownie to popularne miejsca do jazdy motocyklami crossowymi i quadami. Bywają one jednak zdradliwe i niebezpieczne, zwłaszcza jeśli szukamy mocniejszych wrażeń. Tragiczny wypadek wydarzył się niedawno w żwirowni w Smolnie na Pomorzu - przysypany piaskiem 15-latek zmarł.

Wczoraj podano informację o śmierci 15-letniego chłopaka, który 18 kwietnia został przysypany piaskiem na terenie żwirowni w Smolnie koło Pucka. W pewnym momencie pod jego nogami zarwała się skarpa, a towarzyszący mu o dwa lata młodszy kolega nie był w stanie go samodzielnie wyciągnąć. Straż pożarna była na miejscu po kilkunastu minutach, udało się przywrócić tętno, lecz niestety po 2 tygodniach w szpitalu organizm ofiary się poddał.

NAS Analytics TAG

Chociaż chłopcy nie byli tam na motocyklach, jest to niestety ważny przykład także dla nas, ponieważ liczne w naszym kraju nieczynne żwirownie są często wykorzystywane do rekreacyjnej jazdy crossami, maszynami enduro i quadami. Należy je zawsze traktować jak miejsca niebezpieczne i jeździć tylko tam, gdzie mamy absolutną pewność stabilności gruntu. Tak samo w przypadku zejścia z pojazdu, np. za potrzebą. Szczególnie groźne są skarpy, strome zjazdy po luźnym piasku, brzegi zagłębień.

Przy okazji przypominamy również jedną z podstawowych zasad jazdy offroadowej - zawsze w towarzystwie innych kierowców. W razie potrzeby pomogą i wezwą pomoc - wypadki zdarzają się najczęściej na odludziu. Nie brakuje również niestety przypadków, że małe dzieci jeżdżą np. quadami bez nadzoru dorosłych. To absolutnie niedopuszczalne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr