tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 The Great Escapists, czyli Wielcy Uciekinierzy. Richard Hammond z nowym programem. Gdzie oglądać?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

The Great Escapists, czyli Wielcy Uciekinierzy. Richard Hammond z nowym programem. Gdzie oglądać?

Autor: Alonzo 2021.01.05, 23:37 Drukuj

Fenomen Sondy polegał na doskonałym trafieniu z kilkoma elementami, które stanowiły filary całego programu. Po pierwsze prowadzący, Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek, wyglądali jak dwaj intelektualiści z uczelni technicznej, protoplaści współczesnych geeków komputerowych, tylko w dojrzałym wydaniu. Patrząc na nich, miało się wrażenie ogromnej mądrości i tajemnej wiedzy, obojętnie, o czym nie mówili. Tematy Sondy były również bardzo dobrze dobrane. Naukowe, ale zrozumiałe i interesujące dla zwykłego obywatela szarej, komunistycznej Polski. Również narracja i sposób prowadzenia programu były wyjątkowe. Klimat Sondy kojarzy się z klimatem filmu "Gambit Królowej" z Netflix - w dobie hollywoodzkich fajerwerków i tempa rodem z rodeo chwila intelektualnej zadumy i refleksji. Skupienie nie na działaniu, lecz na myśli.

Program Top Gear również miał swoje utrafione idealnie filary. Kilka podstawowych elementów, realizowanych w sposób idealny, pozwalało trójce prowadzących na dużą swobodę i ogromne możliwości improwizacji. Amatorskie i nieprofesjonalne zachowania Clarksona, Hammonda i Maya doskonale urozmaicały wyszlifowane do ideału: zdjęcia, scenariusz i montaż. Jak pupa Jennifer Lopez czy pieprzyk Cindy Crawford - ideał zawiera w sobie cząstkę niedoskonałości i to właśnie ułomność dopełnia do formy ideału to, co jedynie bardzo dobre. Wszystkie inne programy Hammonda i Maya nie miały już tego "czegoś". Były kolejnymi telewizyjnymi formatami, jedynie z dobrymi prowadzącymi.

NAS Analytics TAG

Oto zwiastun nowego programu Richarda Hammonda:

Richard Hammond połączył siły z Tory'm Bellecim, znanym z innego kultowego programu "Pogromy Mitów". Jeżeli jest jakiś program, który można porównać do starej dobrej Sondy, to są to "Pogromcy Mitów". Również ten program ma w swojej historii tragiczne wydarzenie - Grant Imahara, jeden z prowadzących, zmarł tragicznie z powodu tętniaka. Najpierw była Sonda, potem zainteresowanie nauką rozwijały popularnonaukowe pisma, jak Młody Technik, czy Focus, a po upowszechnieniu kablówek właśnie program "Pogromy Mitów". Teraz Hammond i Belleci startują z fenomenalnym projektem: "Wielkmi Uciekinierami". We dwóch zostaną wyrzuceni na bezludnej wyspie, na której będą musieli przeżyć, akomodować się, a na koniec uciec. Wszystko to będą musieli osiągnąć, wykorzystując możliwości inżynierii. Przy okazji przypomina się jeszcze jeden kultowy tytuł: "MacGyver".

W opisie programu martwi tylko jedna rzecz. Otóż producenci chwalą się, że Amazon nie szczędził pieniędzy na ten program i zobaczymy w nim "wiele eksplozji". Mamy nadzieję, że eksplozje nie przykryją naukowego potencjału ucieczki z bezludnej wyspy przy pomocy nauki rodem z MacGyvera.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę