tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 The Collection i jego motocykle. Ducati Panigale V4 S 25th Anniversario 916 i Triumph Bonneville Bobber Thornton Hundred Motorcycles
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

The Collection i jego motocykle. Ducati Panigale V4 S 25th Anniversario 916 i Triumph Bonneville Bobber Thornton Hundred Motorcycles

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.24, 23:36 1 Drukuj

Kocha motocykle, choć ma kolekcję samochodów za ponad 10 milionów złotych. Dlaczego ludzie sukcesu, tacy jak The Collection, wybierają motocykle?

Joseph Amissah, znany jako The Collection, mieszka w Poznaniu i ma garaż, w którym trzyma samochody za ponad 10 milionów złotych. Niedawno powrócił do swojej pasji, jaką były motocykle. To był doskonały pretekst do rozmowy nie tylko o wspaniałych maszynach, ale także o przyszłości motoryzacji, życiu i motywacji.

NAS Analytics TAG

Joseph nie jest zwykłym milionerem. W serwisie Instagram śledzi go prawie 60 tysięcy osób, ma swój program w TVN Turbo, cieszy się życiem i dzieli swoją pasją z innymi, przy okazji przemycając wiele motywacyjnych treści. Do Polski przyjechał dziewięć lat temu i początkowo mieszkał w Warszawie, gdzie nie miał żadnego samochodu i poruszał się na Vespie. Od ponad dwóch lat mieszka w Poznaniu i to właśnie tu postanowił puścić hamulce swojej pasji do motoryzacji. W jego kolekcji znajdziecie między innymi Lamborghini Aventador SVJ, Porsche 911 GT3 RS, dwie Lancie Delta Integrale, dwa samochody marki McLaren, a także... Malucha. Pewnie zastanawiacie się, czym zajmuje się Joseph i w myśl zasady, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, sam lubi o sobie mówić, że zarabia na życie, łącząc ze sobą odpowiednich ludzi i na tym poprzestańmy.

Działalność The Collection nie ogranicza się jednak do przedstawiania swojego życia na Instagramie. Joseph jest znany między innymi z tego, że, na przykład, wynajął jedno z poznańskich kin, gdzie zaprosił zespół rockowy Rat City i urządził imprezę dla swoich "podglądaczy", a także wykupił trzy billboardy przy jednej z głównych ulic Poznania i... reklamuje na nich lokalne przedsiębiorstwa, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. W grudniu ubiegłego roku wreszcie pojawiła się pierwsza wzmianka o tym, że Joseph kupuje motocykl i to nie byle jaki, bo udało mu się znaleźć jedną wolną sztukę Ducati Panigale V4 S 25th Anniversario 916. Oprócz tego, zamówił w firmie Thornton Hundred Motorcycles przerobiony motocykl Triumph Bonneville Bobber Black, a w drodze są jeszcze trzy jednoślady.

Jaka jest filozofia Josepha? Okazuje się, że za jego zakupami nie stoi żaden konkretny klucz, a wszystkie pojazdy kupił pod wpływem impulsu, a tym impulsem są zazwyczaj posty, które pojawiają się na Instagramie, albo przeglądane filmy na YouTube. Jego znajomi śmieją się, że jednego dnia je z nimi kolację i przegląda coś w telefonie, a następnego - jedzie po nowy nabytek. Sam Joseph przyznaje, że działa spontanicznie i uważa, że każdy powinien podążać za tym, co go rozpala, bo jeśli nie podtrzymuje się ognia i pragnienia, to wtedy pasja umiera. Kolejnym składnikiem sukcesu jest skupienie na celu i niezwracanie uwagi na to, co mówią inni, ponieważ nikt za nas naszego życia nie przeżyje, więc powinniśmy podążać za tym, co nas napędza tak długo, jak nie robimy nikomu krzywdy.

Obserwując Josepha najbardziej może zdziwić fakt, że zazwyczaj kolekcjonerzy pojazdów trzymają je pod płachtami i wyjeżdżają nimi kilka razy w roku. Joseph potrafi wsiąść do swojego egzotycznego Porsche i załatwiać codzienne sprawy. Tutaj również do gry wchodzi filozofia, ponieważ większość osób kupując drogie samochody, czy motocykle, myśli o ich sprzedaży, przez co nie mogą się nimi w pełni i swobodnie cieszyć, a przecież po to się te pojazdy kupuje. Taki zakup jest często efektem wieloletniej, ciężkiej pracy i ma na celu poprawę komfortu życia, ale bez doceniania i cieszenia się nim przyjemność łatwo może zmienić się w dodatkowe źródło nerwów. Jeżeli więc myślicie o zakupie na przykład Ducati Panigale V4 R albo limitowanej MV Agusty, to po zrealizowaniu swojego marzenia powinniście się nim cieszyć, bo właśnie w tym tkwi prawdziwa wartość posiadanych rzeczy.

Te składniki pozwolą wam nie tylko kupić swój wymarzony pojazd, ale przede wszystkim być lepszym człowiekiem. Zanim zaczęliśmy nagrywać, rozmawialiśmy przed garażem prawie godzinę właśnie o tym, że nie można zapomnieć o tym, że nadal jesteśmy ludźmi, a samochody i motocykle to tylko rzeczy, które dziś są, a jutro ich nie ma. Kiedy zobaczycie relacje Josepha, to dostrzeżecie w nim dziecięcą ciekawość pomieszaną z otwartością, która prowadzi do wielu pozytywnych sytuacji i rozwiązań. Wniosek jest z tego taki, że trzeba być miłym dla ludzi, bo jeżeli ktoś będzie dupkiem, to kupując drogi motocykl stanie się po prostu bogatym dupkiem. Ludzie chcą rozmawiać i pomagać - wystarczy podejść do nich z dobrą energią i otwartym umysłem.

Dobra energia bierze się przede wszystkim z pasji i jak widać ta motocyklowa nie przemija tak łatwo, nawet jeśli minie wiele lat od czasu, kiedy ostatni raz odkręciło się manetkę gazu. Motocykliści z różnych powodów mają przerwy w realizowaniu swoich jednośladowych marzeń, o czym często opowiadają podczas wizyt w salonach, kiedy to właśnie doszli do momentu, że czas odkurzyć dwa koła. Niezależnie od tego, co się w życiu wydarzy, kto raz dosiadł motocykla, już zawsze będzie chciał do tego wracać.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr