tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tak marka Arai wituje 100-lecie Grand Prix Wyspy Man. Limitowana edycja kasku RX7V Evo. Mistrzowska stylizacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tak marka Arai wituje 100-lecie Grand Prix Wyspy Man. Limitowana edycja kasku RX7V Evo. Mistrzowska stylizacja

Autor: Andrzej Sitek 2023.06.02, 10:31 Drukuj

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Grand Prix wyspy Man, marka Arai nawiązała współpracę z TheVisorShop.com i klubem motocyklowym Manx Grand Prix, aby wyprodukować limitowany kask Arai RX7V Evo z homologacją ECE R22-06. Jest to pierwszy kask na wyłączność dla Manx Grand Prix.

Projekt kasku jest inspirowany górskim torem, na którym GP Manx odbywa się od 1923 roku, ze złotą linią wokół kasku reprezentującą topografię trasy o długości 37,73 mil, czyli 60,74 km.  

NAS Analytics TAG

Dodatkowo odwzorowano również niektóre ze słynnych punktów orientacyjnych i sektorów pomiaru czasu na wyspie Man, a także Triskelion. Kask będzie dostępny w sprzedaży od czwartku 20 lipca wyłącznie za pośrednictwem thevisorshop.com i Crossan Motorcycles Ltd . w cenie 829,99 funtów brytyjskich (4362 zł). Manx Motorcycle Club otrzyma tantiemy ze sprzedaży każdego z limitowanych kasków Manx GP, więc cała sprzedaż wesprze tę lokalną organizację.

Co ciekawe, oficjalna prezentacja kasku dla Wielkiej Brytanii miała miejsce wczoraj (01.06) podczas Isle of Man TT w tzw. Arai Village.

Firma Arai jest japońskim producentem wysokiej jakości kasków motocyklowych. Historia firmy rozpoczęła się w 1926 roku, kiedy to Hirotake Arai założył przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją… kapeluszy. W 1940 roku syn Hirotake, Michio Arai, przejął firmę po ojcu i rozszerzył jej działalność.

W 1950 roku Michio Arai postanowił przejść z szycia kapeluszy na produkcję kasków ochronnych dla motocyklistów. To była pierwsza taka inicjatywa w Japonii. Firma Arai szybko zdobyła reputację producenta kasków najwyższej jakości, skupiając się na innowacji i bezpieczeństwie.

W 1976 roku Arai zyskał jeszcze większą popularność, gdy kaski tej marki zaczęły być stosowane w zawodach motocyklowych, takich jak MotoGP i Isle of Man TT. Sukcesy w świecie wyścigów przyczyniły się do większego uznania marki i wzrostu popularności jej produktów.

Arai pozostaje firmą rodzinną, co na pewno nie jest standardem we współczesnym świecie. Dzięki swojemu zaangażowaniu w jakość i bezpieczeństwo Arai zyskał uznanie zarówno wśród zawodowych motocyklistów, jak i entuzjastów jazdy na motocyklu na całym świecie. Firma kontynuuje swoją tradycję jako jedna z najbardziej renomowanych i szanowanych marek w branży produkcji kasków motocyklowych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr