tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tak jak ty i ja, Asia cieszya si kad chwil, godzin, dniem na motocyklu. Ale choroba to zmienia. Co mona z tym zrobi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tak jak ty i ja, Asia cieszya si kad chwil, godzin, dniem na motocyklu. Ale choroba to zmienia. Co mona z tym zrobi?

Autor: Andrzej Sitek 2024.07.09, 12:47 Drukuj

Asia, samodzielna mama nastolatka i niepoprawna optymistka, jest znana w środowisku motocyklistów jako aktywna wielbicielka dwóch kół i organizatorka licznych wydarzeń. Pięć lat temu jej życie wypełniały motocyklowe podróże i liczne akcje, którymi angażowała społeczność motocyklistów. Ale to się zmieniło. 

Asia założyła również stronę na Facebooku, "Motoendorfina", z pomocą której organizowała różnorodne wycieczki - od jednodniowych wypadów, przez weekendowe eskapady, po wizyty w szkołach specjalnych i domach dziecka. Relacje z tych wydarzeń można wciąż znaleźć na jej stronie, którą teraz zdominowały niestety inne treści...

NAS Analytics TAG

W 2019 roku życie Asi uległo dramatycznej zmianie. Zdiagnozowano u niej rzadki, złośliwy nowotwór - fibromyxoid sarcoma. Dwa duże guzy zajęły klatkę piersiową, naciekając na aortę, przeponę, opłucną i osierdzie. Chemoterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, co doprowadziło do wstrzymania leczenia. Mimo to, dzięki ogromnej determinacji, Asia przeszła cztery operacje. Niestety, choroba powróciła.

Obecnie życie motocyklistki zależy od nierefundowanego leczenia, w tym zabiegów termoablacji płuc, leczenia wspomagającego, badań molekularnych i chemiowrażliwości. Asia apeluje o pomoc, która może uratować jej życie. Prosi o udostępnienie linku do zbiórki na platformie Zrzutka.pl, gdzie można wesprzeć jej walkę z nowotworem.

Według danych WHO z 2022 roku, obciążenie chorobami nowotworowymi stale rośnie. Szacuje się, że w 2022 roku odnotowano 20 milionów nowych przypadków raka oraz 9,7 milionów zgonów z powodu nowotworów. Liczba osób, które żyły przez pięć lat po diagnozie nowotworu, wyniosła 53,5 miliona. Statystyki wskazują, że około jedna na pięć osób zachoruje na raka w swoim życiu, a z powodu tej choroby umiera około jeden na dziewięciu mężczyzn oraz jedna na dwanaście kobiet.

Pomimo ciężkiej walki z chorobą Asia pozostaje pełna nadziei i nie poddaje się. Jej optymizm i determinacja wciąż są inspiracją dla wielu osób. Wsparcie jest ważne, ale również istotne są środki pieniężne, bez których maleją  szanse motocyklistki na wyleczenie. Asi można pomóc poprzez ten link: zrzutka.pl/z/motocyklistka

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr