tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szczyt entuzjazmu. Skuterem na offroadowej wyprawie po wschodniej Polsce [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szczyt entuzjazmu. Skuterem na offroadowej wyprawie po wschodniej Polsce [FILM]

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.19, 10:40 Drukuj

"Jak nie można jechać na czym się lubi, to się jedzie na czymkolwiek." - motto autora tej relacji z wyprawy wyryjemy sobie nad łóżkiem. Kilkaset kilometrów szutrów, piachów i wodnych przepraw na niepozornym pocztowym skuterze, w towarzystwie "prawdziwych" enduraków - da się!

Tak na szybko, dla tych co nie wiedzą. TET, czyli Trans Euro Trail to prowadząca przez Europę offroadowa trasa, pozwalająca przejechać nasz kontynent z minimalnym udziałem asfaltu, za to w solidnej dawce miękkiego, sypkiego, błotnistego, a czasem bardzo mokrego podłoża. Polskie odcinki - północny, wschodni i południowy mają łącznie ponad 1800 km długości, a wciąż trwają prace nad wyznaczeniem kolejnych. Robią to sami motocykliści, szukając w swojej okolicy fajnych i przede wszystkim legalnych tras, których elektronicznym śladem dzielą się później z innymi. 

NAS Analytics TAG

Jak się łatwo domyśleć, jest to trasa przeznaczona dla maszyn enduro - wysoko zawieszonych, z dużym prześwitem, na kostkowych oponach. Czy jednak zamyka to drogę dla użytkowników innych maszyn, którzy z jakichś powodów nie mają dostępu do motocykla offroadowego?

Poniższy materiał pokazuje, że wcale nie. Autor filmu wybrał się na odcinek TET z grupą kumpli jadących enduro, sam dosiadając… wysłużonego skutera Piaggio Liberty, w wersji podobno dla francuskiej poczty - z umieszczonym z przodu kufrem, w charakterystycznym żółtym malowaniu. Modyfikacje przed podróżą? Opony od mini crossa - i to tyle. Zobaczcie, jak to wyglądało. Z naszej strony Oscar za efekty dźwiękowe :)

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr