tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Symbol upadku brytyjskiego motocyklizmu trafi pod młotek Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Symbol upadku brytyjskiego motocyklizmu trafi pod młotek

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.09, 10:49 Drukuj

Triumph TS8-1 nigdy nie wyszedł poza fazę prototypu, a teraz każdy może go kupić - wystarczy odrobina szczęścia i trochę środków na koncie.

Juz 19 października Bonhams zorganizuje kolejną edycję aukcji The Autumn Stafford Sale. Brytyjski dom aukcyjny słynie z tego, że pod jego młotek trafiają wyjątkowe sprzęty. Triumph TS8-1 nie jest wyjątkiem. Zaprezentowany w 1981 roku motocykl nigdy nie wyszedł poza fazę prototypu.

NAS Analytics TAG

Model TS8-1 miał być odpowiedzią na BMW R100RT, ale ostatecznie stał się symbolem upadku brytyjskiego przemysłu motocyklowego. Triumph liczył, że po zaprezentowaniu prototypu klienci rzucą się na brytyjską nowość, ale nigdy do tego nie doszło. Nie zebrano nawet założonej minimalnej liczby 50 zamówień. Prototyp został jednak uratowany i umieszczony w londyńskim muzeum motocykli.

Przepis był prosty - motocykl miał bazować na przestarzałym Bonneville, którego ubrano w owiewki i dodano elektryczny starter oraz ośmiozaworową głowicę. TS8-1 został wyposażony w regulowane tylne zawieszenie, dwie tarcze hamulcowe z przodu i aluminiowe felgi. Wygląd motocykla jest, mówiąc dyplomatycznie, mocno dyskusyjny.

Dom aukcyjny Bonhams przewiduje, że motocykl osiągnie cenę w przedziale od 39 000 do 68 000 PLN.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę