tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Symbol upadku brytyjskiego motocyklizmu trafi pod motek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Symbol upadku brytyjskiego motocyklizmu trafi pod motek

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.09, 10:49 Drukuj

Triumph TS8-1 nigdy nie wyszedł poza fazę prototypu, a teraz każdy może go kupić - wystarczy odrobina szczęścia i trochę środków na koncie.

Juz 19 października Bonhams zorganizuje kolejną edycję aukcji The Autumn Stafford Sale. Brytyjski dom aukcyjny słynie z tego, że pod jego młotek trafiają wyjątkowe sprzęty. Triumph TS8-1 nie jest wyjątkiem. Zaprezentowany w 1981 roku motocykl nigdy nie wyszedł poza fazę prototypu.

NAS Analytics TAG

Model TS8-1 miał być odpowiedzią na BMW R100RT, ale ostatecznie stał się symbolem upadku brytyjskiego przemysłu motocyklowego. Triumph liczył, że po zaprezentowaniu prototypu klienci rzucą się na brytyjską nowość, ale nigdy do tego nie doszło. Nie zebrano nawet założonej minimalnej liczby 50 zamówień. Prototyp został jednak uratowany i umieszczony w londyńskim muzeum motocykli.

Przepis był prosty - motocykl miał bazować na przestarzałym Bonneville, którego ubrano w owiewki i dodano elektryczny starter oraz ośmiozaworową głowicę. TS8-1 został wyposażony w regulowane tylne zawieszenie, dwie tarcze hamulcowe z przodu i aluminiowe felgi. Wygląd motocykla jest, mówiąc dyplomatycznie, mocno dyskusyjny.

Dom aukcyjny Bonhams przewiduje, że motocykl osiągnie cenę w przedziale od 39 000 do 68 000 PLN.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr