tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki świętuje 100-lecie działalności
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki świętuje 100-lecie działalności

Autor: Janusz Bębenek 2020.03.24, 10:20 Drukuj

Koncern Suzuki, jeden z symboli japońskiego przemysłu motoryzacyjnego, obchodzi w tym miesiącu okrągłe 100 lat obecności na rynku. Początki firmy nie były jednak związane z produkcją pojazdów...

Początki japońskiej firmy sięgają w naprawdę daleką przeszłość. Michio Suzuki rozpoczął działalność już w 1909 roku od produkcji krosien tkackich, a 15 marca 1920 roku, niemal równie 100 lat temu, narodziła się marka sygnowana jego nazwiskiem - Suzuki Loom Manufacturing Company. Michio jeszcze przed II wojną światową z dużą uwagą obserwował rozwój rynku motoryzacyjnego, a prace nad pierwszym autem rozpoczął w 1937 roku. 

NAS Analytics TAG

W czasie wojny fabryka Suzuki, wspierająca japoński przemysł zbrojeniowy, została poważnie uszkodzona. Po zakończeniu działań wojennych została odbudowana, a w 1954 roku Michio Suzuki zdecydował się w całości przestawić ją na produkcję pojazdów silnikowych, a jego firma zmieniła nazwę na Suzuki Motor Company. Michio Suzuki ustąpił z funkcji prezydenta w 1957 roku, mając 70 lat. Pozostał jednak członkiem rady doradczej. Zmarł w Hamamatsu w 1982 roku w wieku 95 lat. W 1990 roku koncern po raz kolejny zmienił nazwę, tym razem na Suzuki Motor Corporation.

Z okazji okrągłego jubileuszu Suzuki przekazało wiadomość od prezesa Suzuki Motor Osamu Suzuki oraz prezydenta organizacji Toshihiro Suzuki:

W tym roku obchodzimy naszą setną rocznicę. 15 marca 1920 roku Michio Suzuki założył w Hamamatsu Suzuki Loom Manufacturing Company. Od tego czasu rozszerzyliśmy naszą produkcję od krosien do motocykli, aut, quadów, silników zaburtowych i innych, zawsze dostosowując się do aktualnych trendów na rynku japońskim oraz rynkach zagranicznych. Wasze wsparcie było i jest najważniejszym czynnikiem, który pozwolił nam być częścią codziennego życia naszych klientów i osiągnąć tę wspaniałą rocznicę. 

Wszyscy pracownicy Suzuki Motor Corporation przy okazji tego ważnego wydarzenia podkreślają filozofię naszego założyciela, nakazującą pełne skupienie na potrzebach klientów, którym dostarczamy nasze produkty na całym świecie. Ten rok oznacza także początek kolejnego stulecia i zobowiązujemy się do osiągnięcia w nim znakomitych wyników. Dziękujemy za wasze nieustające wsparcie. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę