tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki X-King. Szalony Krl powraca w cile limitowanej wersji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki X-King. Szalony Krl powraca w cile limitowanej wersji

Autor: Raff 2019.02.21, 13:36 Drukuj

Suzuki B-King był motocyklem ze wszech miar szalonym. Pomysł włożenia w ramę kompaktowego nakeda silnika z Hayabusy był czymś tak odjechanym, że w dzisiejszych realiach trudno wyobrazić sobie podobną realizację. A jednak.

B-King na rynku pojawił się w roku 2008. Do napędu służyła czterocylindrowa rzędówka o pojemności 1340 cm3 i mocy ponad 180 KM. Aby silnik nie spowodował w nieumiejętnych rękach katastrofy w ruchu lądowym, wyposażono go w jeden z pierwszych systemów mapowania silnika. Oprócz standardowej mapy dostępna była także deszczowa, z ograniczoną mocą.

NAS Analytics TAG

Ciekawie prezentowały się także dane dotyczące zawieszenia i podwozia: motocykl zbudowano na ramie ze stopu aluminium, wyposażono w pełni regulowane zawieszenie z przodu i z tyłu, zaś hamowanie powierzono radialnym, 4-tłoczkowym zaciskom.

Mimo niemal niezawodnego przepisu na sukces, B-King nie odniósł spodziewanego sukcesu. Mimo tego motocyklowi trudno odmówić chwały, dlatego szwajcarskie przedstawicielstwo Suzuki zdecydowało się przygotować limitowaną edycję jednośladu nawiązującego do tamtej konstrukcji.

X-King zbudowany będzie na bazie GSX-S 1000. Motocykl, oprócz charakterystycznego, zadartego tyłu, otrzyma piękną okrągłą lampę, która rozmiarami przypomina raczej reflektor z lokomotywy. Szczątkowe owiewki przyozdobione zostaną grafikami X-King. Niestety wersja ta nie otrzyma znanych z oryginału wydechów umieszczonych pod siodłem, ale mimo tego nie sposób odmówić mu łobuzerskiego uroku dawnego B-Kinga.

Na koniec zła wiadomość. Liczba motocykli wyprodukowanych w ramach tej serii zostanie ograniczona do… 30 sztuk. Mało prawdopodobne, by udało wam się kupić jedną z nich. A jeśli chcecie próbować - cena to około 60 tys. zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr