tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Superbike z widlast pitk. MondialMoto wskrzesi legendarny silnik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Superbike z widlast pitk. MondialMoto wskrzesi legendarny silnik

Autor: Raff 2018.08.10, 10:49 Drukuj

Widlasta piątka - legendarny silnik Hondy z czasów początków MotoGP ma szansę doczekać się reinkarnacji. Za ten projekt chce wziąć się firma MondialMoto.

Kiedy w 2002 roku Honda zrezygnowała z dwusuwów w modelach wyścigowych, pojawił się model RC211V, napędzany pięciocylindrowym silnikiem widlastym. MondialMoto chce wskrzesić ten legendarny silnik w dwóch wersjach 200-konnego superbike'a.

NAS Analytics TAG

MondialMoto to firma stworzona stworzona w 2007 roku przez Antonio Mattarollę, byłego inżyniera Ferrari i Mercedesa. Mattarolo, zafascynowany przedziwną konstrukcją widlastego silnika pięciocylindrowego, zamierza uruchomić produkcję tej jednostki napędowej, by wykorzystać ją następnie do napędu dwóch superbike'ów.

Pierwsza wersja, V5S, otrzyma aluminiową ramę, druga, V5R, ramę węglową. Osprzęt pochodzić będzie z najwyższej półki - zawieszenia od Öhlinsa, hamulce od Brembo, felgi od OZ. Jest bardzo duża szansa, że pierwsze prototypy niezwykłych motocykli MondialMoto pojawią się już na najbliższych targach EICMA w Mediolanie. Pierwsze dostawy przewidywane są na 2023 rok.

Dość atrakcyjnie zapowiadają się ceny obu modeli. V5S ma kosztować 27 995 euro, a V5R 35 995 euro, jeśli zostaną zamówione przed rozpoczęciem produkcji.

MondialMoto V5S i V5R - dane techniczne

- Silnik: widlasty, 5-cylindrowy 75,5°, chłodzenie cieczą, DOHC, 4 zawory na cylinder
Współczynnik kompresji: 13,5: 1
Moc: 200 KM
Rama: aluminium (V5S) i włókno węglowe (V5R)
Koła: kute aluminium OZ (V5S) i włókkno węglowe (V5R)
Przednie zawieszenie: upside-down Öhlins 48 mm z elektroniczną regulacją
Tylne zawieszenie: monoshock Öhlins
Przedni hamulec: pływające tarcze o średnicy 320 mm i zaciski monobloc Brembo
Rozstaw osi: 1 435 mm
Wysokość siedziska: 877,4 mm
Waga: 179 kg

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr