tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stoeczna policja dostanie now bro do walki ze zodziejami motocykli i samochodw - System Automatycznego Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stoeczna policja dostanie now bro do walki ze zodziejami motocykli i samochodw - System Automatycznego Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.15, 08:36 Drukuj

Komenda Stołeczna Policji dostanie nową, mocną broń, która może ułatwić odzyskiwanie skradzionych pojazdów. Mowa o Systemie Automatycznego Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych.

System Automatycznego Rozpoznawania Tablic Rejestracyjnych nie jest nowością, ale dopiero teraz będzie zastosowany w policji na większą skalę. W prezentacji z sierpnia 2017 roku system ARTR pojawił się "jako element koncepcji Cyfrowej Policji". Wskazano tam, że już w latach 2007 - 2014 funkcjonariusze z powodzeniem korzystali z takiego rozwiązania. W prezentacji czytamy, że system może zwiększyć skuteczność monitorowania pojazdów, którymi mogą przemieszczać się podejrzani, które mogą być wykorzystywane do przemytu towarów i ludzi, a także zwiększy skuteczność odzyskiwania "pojazdów utraconych" i oczywiście podniesie efektywność pracy drogówki.

NAS Analytics TAG

Po czterech latach policja przechodzi od prezentacji do czynów. Z ARTR skorzystają przede wszystkim funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową, ale także usprawni on pracę drogówki. System nie przez przypadek będzie wykorzystywany właśnie w Warszawie i powiatach ościennych, ponieważ to tutaj przecinają się korytarze transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Z danych skorzystają także Europol i Interpol.

Na początek z obsługi ARTR zostanie przeszkolonych 400 funkcjonariuszy z wydziałów kryminalnego, do walki z przestępczością samochodową, wywiadowczo-patrolowego, do walki z przestępczością gospodarczą, do walki z przestępczością narkotykową oraz do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Koszt projektu to 3 766 000 złotych, ale tylko 15 procent będzie musiała pokryć Komenda Stołeczna Policji - reszta będzie pochodziła z kasy Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 - 2021.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr