tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stefan Everts walczy o życie z powodu malarii

Stefan Everts walczy o życie z powodu malarii

Autor: Konrad Bartnik 2018.12.08, 13:52 Drukuj

Pochodzący z Belgii Stefan Everts to jeden z najlepszych kierowców w historii motocrossu i 10-krotny mistrz świata. On i jego rodzina przechodzą teraz ciężkie chwile z powodu malarii, która zaatakowała 46-letniego zawodnika w czasie wizyty w Kongo.

Stefan Everts to w zasadzie definicja motocrossu przełomu XX i XXI wieku. W czasie długiej kariery trwającej od 1991 do 2006 roku zdobył 10 tytułów mistrza świata, pobił także szereg innych rekordów. W swoim finałowym sezonie 2006 totalnie pozamiatał konkurencję, nie wygrywając tylko dwóch wyścigów.

Cztery tygodnie temu Everts brał udział w imprezie charytatywnej w Kongo, gdzie ciężko zachorował na malarię. Został przewieziony do rodzinnej Belgii, a tamtejsi lekarze walczą o jego życie. Sytuacja wygląda poważnie, Stefan jest obecnie w stanie śpiączki farmakologicznej, która ma zwiększyć jego szanse w walce z chorobą. Pozostaje tylko czekać, trzymajmy kciuki!

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę