tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedaż motocykli w Europie w Q3 2022. Zaskakujące przyspieszenie na niektórych rynkach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motocykli w Europie w Q3 2022. Zaskakujące przyspieszenie na niektórych rynkach

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.10.27, 11:44 Drukuj

Serwis Motorcycles Data opublikował informacje na temat sprzedaży motocykli na terenie Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Europejskiej Wspólnoty Wolnego Handlu. Pomimo trwającej w Ukrainie wojny odnotowano ciekawe i niekiedy zaskakujące wyniki, choć w ogólnym rozrachunku branża nie ma powodów do radości.

W swoich statystykach serwis Motorcycles Data ujmuje motocykle, motorowery i pojazdy ATV. Trzeci kwartał 2022 roku zakończył się ze stratą 4,3 proc., ale od 1 stycznia do końca września sprzedano łącznie 1,17 mln pojazdów, co dało wzrost o 0,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Prognoza zakłada, że 2022 r. zamknie się w z wynikiem 1,5 mln szt. W ogólnych wynikach z trzech kwartałów aż 15 proc. sprzedaży to pojazdy elektryczne. Rosnącą popularność elektryków potwierdzają wyniki jednostkowe poszczególnych rynków, ale oczywiście należy pamiętać, że za wzrostami sprzedaży wyrażanymi w procentach, gdzie mamy do czynienia z takimi wartościami jak 150 proc., 200 proc. czy 300 proc. nie idzie duży wolumen, więc sztukowo wynik nadal nie jest rewelacyjny.

NAS Analytics TAG

We Francji i Włoszech sprzedaż motocykli spadła kolejno o 8,2 i 2,4 proc., a w Niemczech i Hiszpanii wzrosła o 6,4 i 4,7 proc. Ciekawa sytuacja jest na dość niespodziewanych rynkach. Na Litwie zanotowano wzrost o 53,9 proc., w Bułgarii o 53,8 proc., w Irlandii o 43,2 proc., a w Chorwacji o 33,2 proc. Jeżeli chodzi o Polskę, to od początku roku do końca września zarejestrowano 30 710 jednośladów, co daje wzrost o 9 proc. w porównaniu z 2021 r. Rejestracje motocykli wynoszą 20 998 szt. (+16,6 proc.), a motorowerów - 9712 szt. (-4,4 proc.). Dane cząstkowe za okres od 1 do 20 października nie wyglądają różowo, ponieważ motocykle znajdują się 10,2 proc. pod kreską, a motorowery - 27,2 proc. poniżej zera.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę