tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedaż motocykli KTM, Husqvarna i GASGAS w 2022 r. Pierer Mobility ujawnia szczegółowe wyniki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motocykli KTM, Husqvarna i GASGAS w 2022 r. Pierer Mobility ujawnia szczegółowe wyniki

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.31, 16:26 Drukuj

Na początku stycznia koncern Pierer Mobility AG podsumował rok fiskalny 2022. Teraz poznaliśmy konkretne liczby dotyczące sprzedaży motocykli marek KTM, Husqvarna i GASGAS, które należą do austriackiego koncernu. Wcześniej wiedzieliśmy tylko, że sprzedano łącznie 375 492 motocykle, co stanowi wzrost o 13 proc.

Jak wyglądała sprzedaż motocykli marek należących do Stefana Pierera w 2022 r.? KTM zakończył rok z wynikiem 268 575 szt., Husqvarna z wynikiem 75 226 szt., a maszyny GASGAS znalazły 31 651 nabywców. Najwięcej maszyn sprzedano w Europie, która zakończyła rok z wynikiem ok. 122 tys. szt. i wzrostem o 2 proc. W Ameryce Północnej koncern sprzedał ok. 110 tys. szt., co dało solidny wzrost aż o 67 proc. W Ameryce Południowej sprzedaż zamknęła się z wynikiem 37,6 tys. szt. i wzrostem o 16 proc. Sprzedaż w Azji wyniosła 32 tys. szt., a więc o 7 proc. więcej niż w 2021 r. Gorzej poradziły sobie Australia (19,5 tys. szt., -6 proc. r/r) oraz region Indii i Nepalu (51,5 tys. szt., -15 proc. r/r).

NAS Analytics TAG

Pierer Mobility AG podało również swój udział w poszczególnych rynkach, dzięki czemu wiadomo więcej o sprzedaży motocykli w poszczególnych regionach świata. Tak oto w Europie sprzedano ok. 730 tys. szt., co dało spadek o 3 proc. Marki KTM, Husqvarna i GASGAS zgarnęły łącznie 10 proc. europejskiego tortu. W Ameryce Północnej sprzedaż zamknęła się z wynikiem 470 tys. szt. i spadkiem o 5 proc. Udział Pierer Mobility wyniósł tutaj 11 proc. W Australii rynek spadł o 10 proc. do 70 tys. szt., a KTM, Husqvarna i GASGAS stanowiły 20 proc. tej liczby. W Indiach oferowane są tylko marki KTM i Husqvarna, które zgarnęły 5 proc. rynku. Sprzedażą zajmuje się tutaj Bajaj, który zakończył rok z wynikiem ok. 50 tys. szt.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę