tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedałeś motocykl i nie zgłosiłeś tego? Szykuj się na kłopoty

Sprzedałeś motocykl i nie zgłosiłeś tego? Szykuj się na kłopoty

Autor: Raff 2018.11.09, 18:48 6 Drukuj

Samo sprzedanie motocykla to za mało. Z umową lub fakturą trzeba niezwłocznie zgłosić się do wydziału komunikacji, by wyrejestrować jednoślad. W przeciwnym razie czekają cię kłopoty.

Wydawałoby się, że sprawa jest prosta - sprzedałeś motocykl, nowy właściciel rejestruje go na swoje nazwisko i sprawa załatwiona. Niestety - nie zawsze tak się dzieje, a opieszałość nabywcy może mieć dla ciebie fatalne konsekwencje.

Po zakupie pojazdu masz 30 dni na jego zarejestrowanie - to dość znany fakt. Niestety, obowiązek zgłoszenia faktu zmiany właściciela ciąży także na sprzedającym, o czym nie każdy pamięta. A zaniedbanie tego obowiązku może skończyć się nawet problemami z prawem.

Jak informuje Wirtualna Polska, do posła Jakuba Kuleszy zgłosili się kierowcy, którzy otrzymali wezwania mandatowe z powodu przekroczenia prędkości. Problem w tym, że wezwania te wystawiono już po tym, jak sprzedali oni swoje pojazdy. Nie dopełnili oni jednak obowiązku wyrejestrowania ich w wydziałach komunikacji.

Faktu zmiany właściciela nie zgłosili także nowi nabywcy, zatem sprzedane samochody i motocykle nadal figurowały w CEPiK jako należące do poprzednich właścicieli. To właśnie do nich ITD skierowała zatem korespondencję.

Zgłosić sprzedaż można na dwa sposoby - w wydziale komunikacji urzędu, w którym zarejestrowano pojazd, lub przez internet - tutaj potrzebny będzie jednak profil zaufany. Niezależnie od metody, pamiętaj, że aby uniknąć kłopotów, warto wyrejestrować sprzedany motocykl jak najszybciej.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: cz@kd.pl 22/11/2018 05:17

Ty tak serio?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę