tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spony motocykle. Siedem jednoladw, w tym modele MZ ETZ 250, WSKA 170 Sport, WSK 125, zniszczone w poarze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Spony motocykle. Siedem jednoladw, w tym modele MZ ETZ 250, WSKA 170 Sport, WSK 125, zniszczone w poarze

Autor: Andrzej Sitek 2021.12.02, 09:50 Drukuj

W ostatni poniedziałek doszło do pożaru budynku gospodarczego w Laskach pod Kępnem. Niestety poza zabudowaniami ogień nie oszczędził również kolekcji motocykli. 

Płomienie i dym pojawiły się nad ranem, a przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej z Kępna, Lasek i Trzcinicy musiały opanować szybko rozprzestrzeniający się pożar, który zagrażał innym budynkom. Nikt nie odniósł obrażeń, ale zniszczeniu uległy nie tylko zabudowania, ale również zabytkowe motocykle.

NAS Analytics TAG

Jak podaj Radio Poznań, wśród zniszczonych pojazdów znajdowały się modele MZ ETZ 250, WSKA 170 Sport, WSK 125, Romet Ogar. Straty właściciela pojazdów zostały wstępnie oszacowane na 37 tys. złotych.

Oczywiście spalone pod Kępnem motocykle to duża strata, wszystkich zniszczonych maszyn jest siedem. Warto w tym miejscu przypomnieć, że blisko rok temu pożar pochłoną znacznie większą i cenniejszą kolekcję.

Chodzi o pechowe, niemal w całości drewniane Muzeum Top Mountain Crosspoint Museum. Obiekt o powierzchni 2973 metrów kwadratowych był położony na przełęczy w austriackich górach, na wysokości 2175 metrów nad poziomem morza.

To była prawdziwa katastrofa, bo całkowicie spłonęło 230 zabytkowych motocykli i 10 klasycznych samochodów. Bezpowrotnie utracono ogromną liczbę unikalnych zabytkowych modeli MV Agusta, Zundapp, Matchless, Brough Superior, Sunbeam, Triumph i wielu innych.

Jeśli chodzi o Polskę, to ostatni duży pożar, w którym spłonęła znacząca kolekcja, miał miejsce w miejscowości Złota w województwie małopolskim.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Ogień strawił wówczas 30 zabytkowych motocykli, a straty wyniosły ponad pół miliona złotych.

Podobne przypadki wciąż się zdarzają, dlatego tak ważne są kwestie przeciwpożarowe, a także ubezpieczenie od zdarzeń tego typu.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr