tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spalony start - pierwszy wyścig klasy MotoE w czasie GP Hiszpanii odwołany NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Spalony start - pierwszy wyścig klasy MotoE w czasie GP Hiszpanii odwołany

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.14, 16:16 Drukuj

Organizatorzy wyścigów MotoGP, w ramach których rusza w tym roku elektryczna klasa MotoE, wydali oficjalne oświadczenie w związku z nocnym pożarem boksów i utratą wszystkich motocykli oraz sprzętu.

O katastrofie w Hiszpanii pisaliśmy dziś rano. W skrócie - chwilę po północy spłonął prowizoryczny garaż na torze Jerez, na którym trwały testy elektrycznych motocykli klasy MotoE. Utracono wszystkie 18 maszyn, komputery, narzędzia i sprzęt zawodników. Nikt nie ucierpiał, straty mają wyłącznie wymiar materialny.

__________________________________________

W oficjalnym oświadczeniu Dorny napisano, że udało się do tej pory ustalić, że w momencie powstania pożaru żaden z motocykli nie był podłączony do ładowania. Tym samym ucina się krążące plotki, że przyczyną zdarzenia mógł być niesprawny generator. Jednocześnie organizatorzy podkreślają, że tak innowacyjna i związana z nowymi technologiami seria, jak MotoE, obarczona jest sporym ryzykiem nieprzewidzianych zdarzeń.

Dorna Sports i jej partnerzy dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej odbudować zniszczone maszyny i rozpocząć rywalizację w pierwszym możliwym terminie. Potwierdzono, że zaplanowany na pierwszy weekend maja wyścig w Jerez nie odbędzie się. Nowy kalendarz rywalizacji w klasie MotoE ma być ogłoszony już wkrótce.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę