tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sodko gorzki weekend w Lausitz dla ekipy BMW Sikora Motorsport
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Sodko gorzki weekend w Lausitz dla ekipy BMW Sikora Motorsport

Autor: Informacja prasowa 2016.09.26, 08:22 Drukuj

Andrzej Pawelec i Bartek Wiczyński podczas siódmej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM wyrównali swoje najlepsze wyniki sezonu. Niestety, weekend na torze Lausitzring z powodu kontuzji zakończył się przedwcześnie dla lidera zespołu, Ireneusza Sikory.

Połączone zmagania mistrzostw Niemiec Superbike*IDM i mistrzostw świata World Superbike zgodnie z oczekiwaniami okazały się wielkim motocyklowym świętem, w którym swój udział mieli także polscy zawodnicy.

NAS Analytics TAG

Sześciokrotny motocyklowy mistrz Polski, Andrzej Pawelec ukończył sobotni wyścig mistrzostw Niemiec na jedenastym miejscu w swojej klasie, wyrównując jednocześnie najlepszy rezultat wywalczony na tym samym obiekcie podczas pierwszej rundy sezonu. Debiutujący w tym roku w serii Superbike*IDM Bartek Wiczyński w sobotę był piętnasty, a dzień później powtórzył sobotni wyczyn zespołowego kolegi i także finiszował na jedenastej pozycji, czym również wyrównał swój najlepszy wynik.

Niestety weekend na Lausitzringu zakończył się przedwcześnie dla Ireneusza Sikory, który po czwartym miejscu z poprzedniej rundy liczył na ponowną walkę o pozycje jak najbliżej podium. Trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike upadł jednak podczas sobotniego wyścigu po tym, jak uderzył w leżący na torze motocykl innego zawodnika i jeszcze tego samego dnia przeszedł w Niemczech operację złamanej kości udowej. Lider ekipy BMW Sikora Motorsport wraca już do zdrowia, ale kontuzja oznacza dla niego i całego zespołu przedwczesne zakończenie sezonu 2016.

"Mieliśmy na tę wyjątkową rundę ambitne cele i sporą szansę na podium, więc szkoda, że wszystko tak się skończyło - mówi Irek Sikora. - W pewnym momencie sobotniego wyścigu tuż przede mną przewrócił się inny zawodnik. Jechałem na tyle blisko i wszystko wydarzyło się tak szybko, że nie byłem już w stanie nic zrobić. Uderzyłem w jego leżący na asfalcie motocykl, co zakończyło się wywrotką i kontuzją nogi. Jestem już po operacji i liczę na jak najszybszy powrót do zdrowia. Dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie, zarówno na torze, jak i już po moim wypadku."

"To był dla nas weekend pełen mieszanych emocji - dodaje Andrzej Pawelec. - Ze sportowego punktu widzenia jestem zadowolony z mojego wyniku w pierwszym wyścigu i bardzo fajnej walki, choć liczyłem na trochę lepsze czasy okrążeń. Widziałem kątem oka wypadek z udziałem Irka, który miał sporego pecha i stracił praktycznie pewne miejsce na podium. W niedzielę zamiast na tor pojechałem towarzyszyć Irkowi w szpitalu. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i życzę naszemu przyjacielowi szybkiego powrotu do zdrowia."

"Mieliśmy w ten weekend bardzo mało czasu na treningi, ale świetnie było dzielić tor i jego zaplecze z zawodnikami z mistrzostw świata - podkreśla Bartek Wiczyński. - To było dla mnie wielkie przeżycie. W sobotę byłem piętnasty, choć po drodze zaliczyłem małą przygodę i wyjechałem na pobocze, więc byłem zadowolony. W niedzielę warunki były bardzo trudne, bo na przesychającej nawierzchni ścigaliśmy się na oponach typu slick i doszło do wielu wywrotek. Ostro walczyłem i przebiłem się na jedenaste miejsce. W drugiej połowie wyścigu nie chciałem już ryzykować i skupiłem się na dojechaniu do mety, ale mimo wszystko poprawiłem swój czas z kwalifikacji i wyrównałem najlepszy wynik sezon, więc pod tym względem jestem bardzo zadowolony. Przykro mi z powodu wypadku i kontuzji Irka, ale to twardy zawodnik i człowiek, więc jestem przekonany, że szybko wróci do zdrowia i tego też mu życzę."

Więcej informacji o zespole na oficjalnej stronie oraz na profilu FB

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr