tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skrócony wyścig w Katarze - Lucas Mahias wygrał, Sandro Cortese mistrzem świata NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skrócony wyścig w Katarze - Lucas Mahias wygrał, Sandro Cortese mistrzem świata

Autor: Jarek "BENITO" Czech 2018.10.30, 09:28 Drukuj

Niemiecki zawodnik zajął drugie miejsce w ostatnim wyścigu sezonu w Katarze i tym sposobem jest jedynym kierowcą z tytułem w klasie Moto3 i SSP.

Wyścig na torze Losail musiał być skrócony ze względu na burzę jaka przeszła nad okolicą w godzinach popołudniowych. Asfalt nadal był miejscami przecięty mokrymi pasami przecinającymi linię wyścigową.

Jules Cluzel musiał wygrać wyścig by wygrać wojnę o tytuł, Cortese powinien być nawet za konkurentem, jeśli ten nie zostałby zwycięzcą.

Walczyli pięknie, prawie do samego końca i choć na prowadzenie wyszedł Mahias, wskazując tym samym Cortese jako triumfatora sezonu, to jednak Cluzel pogrzebał swoje i tak znikome szanse, lądując w piachu na ostatnim okrążeniu.

Ten błąd naprawdę dużo zmienił, gdyż francuz nie dość że stracił szansę o tytuł, oddał też drugie miejsce w pucharze i oddał v-ce mistrza Mahiasowi. To się nazywa pech.

Dqigui4WoAIOtbK

Wyścig wygrał wspomniany już Mahias, drugi był Cortese, trzeci Caricasulo. Poza podium kolejno Gradinger, Krummenacher, Perolari, Barbera, De Rosa, itd…

Trudny wyścig, choćby przez stojącą miejscami wodę, tak mocno schładzającą opony w trakcie wyścigu. Dodatkowym zagrożeniem było połączenie tej deszczówki z rozdmuchiwanym z okolicznych pustyń piaski, a dobrze wiemy co daje połączenie tej mokrej i sypkiej substancji. Opony Pirelli jednak świetnie sobie poradziły.

Sezon zakończony, tytuł zdobyty, walka do ostatniego okrążenia i duża dawka emocji dostarczana przez wszystkie wyścigi. Teraz pozostaje nam czekać na początek sezonu 2019.

 

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę