tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skradzione motocykle Honda, Kawasaki i Yamaha wrócą do właścicieli. Szybka akcja policji umożliwiła odkrycie dziupli złodziei
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skradzione motocykle Honda, Kawasaki i Yamaha wrócą do właścicieli. Szybka akcja policji umożliwiła odkrycie dziupli złodziei

Autor: Andrzej Sitek 2021.10.13, 13:16 Drukuj

Wśród dominujących ostatnio pesymistycznych wiadomości dotyczących rosnących cen paliw, podatków i mandatów, wreszcie mamy informacje, z których można się cieszyć. Tym razem chodzi o współpracę pomiędzy jednostkami policji województwa lubuskiego, która przyniosła wymierny sukces.

Dzięki skutecznym działaniom rozpoznawczym i operacyjnym kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, motocykle Honda, Kawasaki i Yamaha wrócą w ręce prawowitych właścicieli. I to tuż po tym, jak zostały skradzione na terenie Niemiec.

NAS Analytics TAG

Łączna wartość jednośladów to niemal 100 tysięcy złotych. Aktualnie zatrzymana została jedna osoba, która usłyszała zarzut paserstwa, ale sprawa jest rozwojowa.

W czwartek (7 października) sulęcińscy kryminalni udali się na teren jednej z posesji mieszczącej się w gminie Słońsk. Cel tej wizyty był bardzo konkretny, ponieważ funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim mieli podejrzenia, że na terenie posesji znajdują się markowe motocykle pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec.

Policyjny nos nie zawiódł śledczych, którzy w pomieszczeniach gospodarczych odkryli cztery skradzione maszyny. Dzięki bardzo szybkim działaniom lubuskich kryminalnych jednoślady nie zostały rozebrane na części i wrócą do swoich prawowitych właścicieli praktycznie w nienaruszonym stanie.

Na razie motocykle zostaną tymczasowo zabezpieczone na policyjnym parkingu. W sprawie zatrzymana została właścicielka posesji. 63-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w ukryciu motocykli, do którego się przyznała. Za paserstwo grozi jej 5 lat pozbawienia wolności.

Wciąż trwają dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności kradzieży i ujęcie pozostałych sprawców przestępczego procederu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę