tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skok na kasę kierowców. Sejm po cichu przepchnął skandaliczną nowelizację

Skok na kasę kierowców. Sejm po cichu przepchnął skandaliczną nowelizację

Autor: Raff 2019.01.07, 15:06 25 Drukuj

Bez rozgłosu dokonano kolejnego skoku na kasę kierowców. 1 stycznia zaczęła obowiązywać nowelizacja, która dopuszcza możliwość odebrania przez budżet państwa pieniędzy z Funduszu CEPiK.

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców finansowana jest z Funduszu Celowego, który gromadzi środki pozyskane z opłat ewidencyjnych. Opłaty takie wnosimy na przykład podczas rejestracji pojazdu, wymiany tablic, dokonując przegląd techniczny lub zawierając umowę ubezpieczenia OC.

Środki zgromadzone w Funduszu miały być w całości przeznaczone na rozwój systemu, w tym nowe funkcjonalności korzystne dla kierowców. Okazuje się, że rząd znalazł tutaj kolejne źródło pieniędzy.

1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Obok wielu innych zmian w niej zawartych, jednak została wyjątkowo dobrze ukryta. Punkt 6. nowelizacji mówi o zmianach w Funduszu Celowym CEPiK. Czytamy tam, że "w art. 80d po ust. 5 dodaje się ust. 5a w brzmieniu: 5a. Ze środków Funduszu może być dokonana wpłata na rachunek budżetu państwa".

Co to oznacza? Środki zgromadzone w Funduszu, zamiast zostać przeznaczone na rozwój Centralnej Ewidencji, na wprowadzanie nowych funkcjonalności i ułatwień dla kierowców, posłuża teraz do łatania dziury budżetowej.

Zdjęcia
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Ben 08/01/2019 06:33

Lepiej z tad niż z OFE

Odpowiedz
Autor: CB 08/01/2019 18:11

Popieram 100%

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę