tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skandaliczna pomyłka policji. Niewinny kierowca stracił prawo jazdy za kogoś innego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skandaliczna pomyłka policji. Niewinny kierowca stracił prawo jazdy za kogoś innego

Autor: Raff 2018.03.05, 12:21 7 Drukuj

Sąd niesłusznie odebrał prawo jazdy przypadkowemu kierowcy, bo policjanci nie zweryfikowali danych podczas interwencji. Bulwersująca sprawa sprzed trzech lat znalazła wreszcie pomyślny finał.

W 2015 roku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze, zamiast zweryfikować dane osobowe, które podał on podczas kontroli, sprawdzili jedynie, że dane takie faktycznie figurują w bazie.

NAS Analytics TAG

Niestety - pijany kierowca podał dane osobowe obcej osoby, która w tamtym czasie przebywała za granicą. W efekcie niewinnemu kierowcy, który nie miał pojęcia o całej sprawie, sąd zatrzymał prawo jazdy. Po wniesionej apelacji został on uniewinniony, niestety na tym jego kłopoty się nie zakończyły.

Podczas kontroli drogowej w lutym 2016 r. policjanci stwierdzili, że kierowca ten porusza się samochodem mimo sądowego zakazu. Na nic zdały się wyjaśnienia dotyczące wyroku uniewinniającego - wszczęte zostało dochodzenie i sprawa zrobiła się poważna.

Kierowca poprosił o pomoc Helsińską Fundację Praw Człowieka, która reprezentowała go w sprawie. Po ponad trzech latach sądowej batalii, sąd przyznał niesłusznie oskarżanemu kierowcy zadośćuczynienie w wysokości 20 tys. zł. Koszty poniesie policja i prokuratura.

Cała sprawa każde zastanowić się nad motywami organów ścigania, które, mimo oczywistego błędu, zdecydowały się do upadłego walczyć z niewinnym człowiekiem. Czy aby na pewno chodzi w tym przypadku o sprawiedliwość? Czasem wydaje się, że instytucje powołane do ochrony prawa lubują się w przekonywaniu nas, że mogą wszystko.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę