tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sekundniki sygnalizacji świetlnych wracają do łask
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sekundniki sygnalizacji świetlnych wracają do łask

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.04, 09:16 Drukuj

Sekundniki montowane przy sygnalizacjach świetlnych od kilku lat stanowią temat dyskusji władz polskich miast oraz rządu. Teraz najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie pojawiło się w Szczecinie i może przetrzeć szlaki dla kolejnych miast.Szczecin,

Jak informuje portal wszczecinie.pl, w mieście funkcjonują łącznie 434 sekundniki zainstalowane na 57 skrzyżowaniach. Jednak siedemnaście urządzeń wyróżnia się zastosowaną technologią, która pozwoli upłynnić ruch. Mowa o sekundnikach zainstalowanych na skrzyżowaniu ulic Wiosennej i Struga oraz Łubinowej i Struga.

NAS Analytics TAG

Dlaczego właśnie te liczniki są wyjątkowe? Zintegrowano je z inteligentnym systemem sterowania ruchem. Jak mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy szczecińskiego ZDiTM, dotychczas panowało przekonanie, że liczniki nie mogą być zintegrowane z ITS. Rozwiązanie zastosowane na wspomnianych skrzyżowaniach przeczy temu twierdzeniu i jest połączone z systemem dynamicznej koordynacji liniowej. Pozwala to zoptymalizować czas przejazdu.

Póki co w polskich miastach ITS służy przede wszystkim nadawaniu priorytetu przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, że przykład płynący ze Szczecina pozwoli rozwinąć funkcjonalność systemu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę