tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Safety Days 2022. Jutro ostrożnie dawkuj gaz. Policja zapowiada wzmożone kontrole
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Safety Days 2022. Jutro ostrożnie dawkuj gaz. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.20, 12:20 Drukuj

Safety Days to coroczna, tygodniowa akcja, organizowana przez europejskie stowarzyszenie policji drogowej w  ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Już jutro (21.09) planowana jest kulminacja tegorocznych działań, co w praktyce oznacza, że musimy spodziewać się maksymalnej liczby patroli i kontroli drogowych ze strony niebieskiej formacji. To nie wszystko.

Safety Days, a w zasadzie Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, to przedsięwzięcie policji ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Policyjne statystyki od lat wskazują na dwa główne czynniki najgroźniejszych wypadków. To zbyt duża prędkość i niedostosowanie jazdy do warunków na drodze.

NAS Analytics TAG

Akcja obejmuje różnorodne działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg, oraz promocję bezpiecznych zachowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Ale jutrzejszy dzień będzie nieco inny, bo kulminacja działań oznacza uruchomienie wszelkich środków i sił policyjnych w celu wyeliminowania przypadków niebezpiecznej jazdy.

Co ważniejsze, każda KWP ma odmienny plan i założenia dotyczące przewidzianych na środę działań, co oznacza, że możemy spodziewać się różnorodnych metod dyscyplinowania kierowców poczynając od typowych kontroli drogowych, wzmożonych patroli grup SPEED, ale także kaskadowego pomiaru prędkości i użycia dronów policyjnych.

Kulminacja Safety Days 2022 zbiega się w czasie w najnowszą nowelizacją taryfikatora mandatów (17.09). Pamiętajcie, że zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, po tej dacie punkty przypisywane są od 1 do 15 a nie do 10, jak wcześniej. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że kara punktowa pozostanie na koncie aż przez dwa lata. Do tej pory punkty pozostawały z nami rok.  

Ponadto od 17 września obowiązuje kara recydywy, czyli podwójne stawki mandatów m.in. za przekroczenie prędkości. Kierowcy są zagrożeni tą karą przez okres dwóch lat od dnia uprawomocnienia się rozstrzygnięcia lub uiszczenia grzywny za pierwsze wykroczenie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę